Firma Elfa Distrelec włącza Festo do grona dostawców

Distrelec

Dostawca elektroniki, automatyki i technologii pomiarowych, firma Elfa Distrelec, ogłosiła włączenie do swojej oferty Festo, światowego lidera w branży automatyki. 

- Nasza baza klientów wymaga oferowania technologii, która wspiera najbardziej produktywne, wydajne i zautomatyzowane fabryki. W przypadku Elfa Distrelec, włączenie Festo do naszej sieci partnerów pozwala nam dostarczać niezawodne, kompaktowe i ekonomiczne komponenty automatyki spełniające wysokie wymagania produkcyjne - oświadczył Steve Herd, CEO Elfa Distrelec.

Festo jest przodującym międzynarodowym dostawcą technologii automatyzacji w dziedzinie automatyki pneumatycznej oraz elektrycznej, gdzie ugruntował swoją pozycję jako lider wydajności. W swojej ofercie ma ponad 30 000 produktów pneumatycznych i elektrycznych służących do automatyzacji fabryk i procesów, które mogą również być dostosowane do konkretnych potrzeb klienta. O innowacyjności Festo Industrial Automation świadczy wprowadzanie na rynek około 100 nowych produktów rocznie. Firma inwestuje ponad 8% swoich obrotów w badania i rozwój, czego efektem jest ponad 2600 patentów na całym świecie.

Festo słynie także ze swoich projektów w ramach programu Bionic Learning Network, który odzwierciedla innowacyjny charakter firmy, wzmacniając jej obecność w branży oraz przyciągając nowe talenty. Celem tego przedsięwzięcia jest czerpanie korzyści z bioniki jako źródła inspiracji dla nowych technologii oraz ich wykorzystywania w automatyce przemysłowej. Powstałe w ten sposób innowacje przynoszą korzyści zarówno klientom, jak i partnerom, takim jak Elfa Distrelec.

- Ściśle dostosowując się do inicjatywy Elfa Distrelec, Festo dąży do tego, aby świat jutra był bardziej produktywny, prostszy i zrównoważony. Ta współpraca zapewnia klientom jeszcze większy dostęp do unikalnego asortymentu produktów najnowszej technologii automatyzacji Festo - stwierdził Tomas Lekic, wiceprezes firmy Festo ds. sprzedaży i zarządzania rynkiem w regionie EMEA.

Źródło: Elfa Distrelec

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę