Firma Bosch Rexroth z nagrodą za „Najlepszy produkt”

Firma Bosch Rexroth z nagrodą za „Najlepszy produkt” Bosch Rexroth

Na targach LogiMAT niezależne jury złożone z naukowców i dziennikarzy przyznało autonomicznemu robotowi mobilnemu ActiveShuttle firmy Bosch Rexroth tytuł „Najlepszego produktu” w kategorii „Kompletacja zamówień, przenoszenie, podnoszenie i technologia przechowywania”. ActiveShuttle automatyzuje i standaryzuje przepływ materiałów i towarów w ramach logistyki wewnątrzzakładowej.

Jury uznało, że ActiveShuttle najlepiej spełnia najważniejsze kryteria, takie jak zwiększenie produktywności i oszczędności oraz racjonalizacja logistyki. Ten solidny, autonomiczny robot mobilny (ang. autonomous mobile robot - AMR) transportuje wózki transportowe z niewielkimi pojemnikami o całkowitym obciążeniu do 260 kg na terenie fabryki w sposób w pełni zautomatyzowany. Wykonuje cykliczne zadania związane z transportem i dostarcza materiały według zużycia. Nowy wyświetlacz dotykowy zintegrowany z konsolą pojazdu sprawia, że system ten jest jeszcze bardziej wydajny. Pracownicy mogą teraz wchodzić w bezpośrednie, intuicyjne interakcje z mobilnym robotem. 

Wyświetlacz dotykowy i wykrywanie przeszkód 3D

Robot AMR został wyposażony w rozbudowany system bezpieczeństwa, opracowany wspólnie z firmą Deutsche Gesetzliche Unfallversicherung (DGUV), spełniający wymagania „poziomu wydajności d” określone w normie EN ISO 13849-1. Oprócz laserowego skanera bezpieczeństwa, kamery stereoskopowe skanują pomieszczenie w trzech wymiarach i wykrywają obiekty, które wystają na ścieżkę pojazdu. 

Robot AMR jest w pełni kompatybilny z interfejsem VDA 5050 i może pracować z flotami mieszanymi. Wraz z robotem ActiveShuttle Management System (AMS) firma Bosch Rexroth oferuje kompleksowe oprogramowanie do zarządzania flotą i zadaniami. Oprócz prostych przemieszczeń „od źródła do ujścia” można teraz tworzyć skomplikowane sekwencje pracy. Użytkownicy mogą na przykład definiować trasy referencyjne lub korzystać z zaawansowanych funkcji. Jeśli chodzi o komunikację maszyna-maszyna, system ActiveShuttle może wysyłać sygnały do określonych punktów trasy lub uruchamiać się tylko po uzyskaniu odpowiedniego sygnału.

Źródło: Bosch Rexroth

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę