Filtr magistrali obiektowej i systemowej firmy Wago

Wago

Niezawodne podłączenie napięcia do węzła sieciowego było dotychczas jedynym zadaniem filtra magistrali obiektowej i systemowej Wago. Dwa nowe warianty oferują teraz dodatkowo zintegrowaną diagnostykę uziemienia. Chronią system przed zakłóceniami energetycznymi na liniach zasilających prądu stałego, powodowanymi na przykład przez przepięcia łączeniowe lub obciążenia indukcyjne, a także magistralę obiektową przed stanami przejściowymi.

Nowe filtry zaprojektowane jako moduł I/O WAGO-I/O-SYSTEM 750 są zoptymalizowane pod kątem zastosowania w systemach z monitorowaniem izolacji, a także umożliwiają wykrywanie niesymetrycznych zwarć doziemnych w segmencie zasilania obiektowego prądem stałym 24 V. Diagnostyka uziemienia jest kluczowa na etapie uruchamiania i konserwacji urządzenia i musi zostać najpierw aktywowana przez użytkownika.

Reklama

WAGO‐I/O‐SYSTEM 750 może być stosowany także w przemyśle okrętowym i innych aplikacjach morskich (np. infrastrukturze przybrzeżnej czy platformach wiertniczych). Spełnia szczególne wymagania towarzystw okrętowych jak na przykład DNV GL i Lloyds Register, co zostało potwierdzone licznymi certyfikatami. Korzystanie z tych modułów jest warunkiem prawidłowej współpracy urządzeń.

Reklama

Dlatego do eksploatacji WAGO-I/O-SYSTEM 750 z certyfikatem morskim, wymagany jest co najmniej jeden filtr zasilania 750-626/020-002. Gdy wymagane jest dodatkowe źródło zasilania 24 V DC w węźle sieciowym, konieczny jest uzupełniająco filtr magistrali obiektowej WAGO 750-624/020-002.

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę