Farnell z szerszą ofertą narzędzi lutowniczych

Farnell z szerszą ofertą narzędzi do lutowania Farnell

Oferta firmy Farnell została wzbogacona o narzędzia lutownicze serii GT firmy Metcal, obsługujące regulację sterowania temperaturą.

Innowacyjne stacje lutownicze GT90 i GT120 cechują się wysokim poziomem zaawansowania funkcji i efektywności, szczególnie z punktu widzenia producentów OEM (Original Equipment Manufacturers) i firm zajmujących się montażem kontraktowym (CEM – Contract Electronics Manufacturers), a także projektantów elektroniki i inżynierów pracujących przy produkcji, lub przy serwisowaniu sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Stacje lutownicze serii GT stanowią optymalne rozwiązanie do zastosowań, w których lutowanie odbywa się ręcznie, w tym w zakresie elektroniki przemysłowej, urządzeń dużej mocy, elektroniki konsumenckiej i urządzeń przenośnych. To pierwsze produkty tego typu, w których zastosowano zarówno regulowane sterowanie temperaturą, jak i indukcyjny system nagrzewania, dzięki któremu uzyskuje się krótszy czas osiągania zadanej temperatury, lepszą stabilność utrzymania temperatury, błyskawiczny powrót do temperatury zadanej oraz większą sprawność energetyczną.

Znacząca poprawa parametrów stacji jest związana także z innowacją, oczekującą aktualnie na patent technologią, która pozwala klientom na przyspieszenie procesu lutowania oraz podwyższenie jakości produktów wytwarzanych w zakładach fabrycznych. Stacje GT90 i GT120 mają łatwy w użyciu, intuicyjny interfejs, a dzięki zachowaniu bardzo niedużych wymiarów, nie zajmują zbyt wiele przestrzeni. Warto wspomnieć, że model GT120 to także bardzo niedrogie rozwiązanie, stosowne do aplikacji wymagających bardzo wysokich i precyzyjnych temperatur.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę