Farnell z bogatszą ofertą produktów marki Power Integrations

Farnell z bogatszą ofertą produktów marki Power Integrations Farnell

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, rozbudował swoją ofertę wyrobów marki Power Integrations, wprowadzając do niej układy scalone serii InnoSwitch3, w której zastosowano technologię PowiGaN. Rozbudowana oferta zwiększa liczbę rozwiązań opartych o półprzewodniki GaN, dostępnych w firmie Farnell, wspierając tym samym inżynierów, którzy opracowują nowe produkty wymagające większej efektywności energetycznej.

Technologia PowiGaN firmy Power Integrations zmniejsza straty przełączania tranzystorów, sprawiając, że ładowarki i inne zasilacze stają się wydajniejsze, mniejsze, a także lżejsze niż konwencjonalne konstrukcje, zbudowane w oparciu o układy krzemowe. Układy scalone PowiGaN cechują się sprawnością do 95%, w pełnym zakresie obciążenia, aż do 100 W mocy i to w przypadku umieszczenia ich wewnątrz zamkniętych obudów, nawet bez korzystania z radiatora. Do typowych zastosowań tych układów należą m.in.: zapasowe źródła mocy, systemy podtrzymania zasilania oraz zasilacze działające w trakcie, gdy urządzenie jest w trybie uśpienia lub oczekiwania (układy te najlepiej sprawdzają się w urządzeniach domowych i w sprzęcie AGD), komputery i inne urządzenia konsumenckie, mierniki zużycia mediów, inteligentne sieci zasilające i przemysłowe systemy zasilania.

Rodzina produktów InnoSwitch3 ma parametry zgodne pod względem sprawności z EcoSmart, dzięki czemu użytkownicy mają pewność, że urządzenia mogą z łatwością spełnić wymogi międzynarodowych standardów efektywności energetycznej. Wszystkie produkty w ofercie mają zaimplementowane liczne mechanizmy zabezpieczające, a w tym ochronę przed nadmiernym lub zbyt niskim napięciem na wejściu, zbyt dużym napięciem na wyjściu, zbyt dużym prądem i wyłączają się w przypadku zbytniego wzrostu temperatury.

W ramach rodziny produktów InnoSwitch3, dostępnych już teraz w firmie Farnell, znajdują się:

Rodzina InnoSwitch3-EP, która znacznie upraszcza projektowanie i produkcję przetwornic mocy o architekturze flyback, a szczególnie tych, które muszą mieć maksymalną sprawność, przy zachowaniu minimalnego rozmiaru. Rodzina ta łączy w sobie regulatory dla obwodu pierwotnego i wtórnego oraz pętlę sprzężenia zwrotnego, a wszystko to scalone w jednej obudowie. Omawiane układy są dostępne w wersjach z mocą znamionową ciągłą lub szczytową oraz mają popularne mechanizmy zabezpieczające z automatycznym resetowaniem.

Rodzina InnoSwitch3-Pro pozwala na budowę w pełni programowalnych, wysoce sprawnych zasilaczy, montowanych w niewielkich obudowach. Uniwersalny interfejs I2C pomaga dynamicznie sterować napięciem i prądem wyjściowym. Ponadto układy te mają wiele cech programowalnych. Wbudowana telemetria pozwala na tworzenie raportów na temat zaprogramowanych funkcji i zgłaszanie błędów. Układy scalone InnoSwitch3-Pro idealnie nadają się do zasilaczy AC/DC, w których potrzebne jest precyzyjne sterowanie napięciem i prądem na wyjściu.

Rodzina InnoSwitch3-CP obejmuje układy ze scalonymi w jednej obudowie: wysokonapięciowym obwodem kluczującym po stronie pierwotnej, regulatorem po stronie pierwotnej i wtórnej, oraz służącą zabezpieczeniu pętlę sprzężenia zwrotnego. Układy tej serii cechują się stałym profilem mocy i realizują często używane mechanizmy automatycznego restartowania, potrzebne w takich aplikacjach jak szybkie ładowanie czy zasilanie zgodnie ze standardem USB PD. Układy te są także dostępne w wersjach z lub bez kompensacji spadku napięcia na przewodzie.

Układy scalone serii InnoSwitch3, a w tym rodziny EP, Pro i CP, są również dostępne w wykonaniach niewykorzystujących technologii PowiGaN, łącząc obwody pierwotne, wtórne i pętlę sprzężenia zwrotnego w jednej, montowanej powierzchniowo obudowie.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy poszerzyć naszą ofertę innowacyjnych rozwiązań marki Power Integrations tak, by objęła też układy serii InnoSwitch3, wspierające technologię PowiGaN. Wybór tych silnie scalonych układów pozwoli wyeliminować z zasilaczy AC/DC, systemów oświetlenia LED oraz innych urządzeń, miliony komponentów elektronicznych, jednocześnie zwiększając sprawność gotowych produktów. Układy scalone InnoSwitch3 pozwalają naszym klientom na projektowanie produktów, które bardzo efektywnie przenoszą moc i prowadzą do sprawnego jej wykorzystania w różnorodnych aplikacjach, począwszy od miliwatów, a kończąc na megawatach – powiedział Lee Turner, global head of semiconductors and single board computing w firmie Farnell.

Power Integrations to wiodący innowator w technologiach półprzewodnikowych, przeznaczonych do systemów przetwarzania mocy, pracujących z dużymi napięciami. Układy scalone tej firmy pozwalają na tworzenie niewielkich i wysoce sprawnych zasilaczy AC/DC, przeznaczonych do bardzo różnorodnych urządzeń elektronicznych, a w tym do smartfonów, urządzeń domowych, systemów inteligentnych domów i automatyki, inteligentnych mierników zużycia mediów, oświetlenia LED oraz wielu aplikacji przemysłowych czy Internetu Rzeczy (IoT).

Klienci firmy mogą też skorzystać ze zautomatyzowanego narzędzia do projektowania zasilaczy, PI Expert Online, które obsługuje zarówno tranzystory krzemowe MOSFET, jak i układy oparte o technologię PowiGaN. Ten działający w przeglądarce program przyspiesza proces projektowania, umożliwiając wybór najlepszych komponentów i generując kompletne schematy, wraz ze wskazaniem niezbędnych elementów magnetycznych i innych podzespołów, już po podaniu przez użytkownika podstawowych wytycznych.

Farnell oferuje bogaty wybór produktów w swojej kompleksowej ofercie półprzewodników, wspierając tym samym inżynierów projektantów. Klienci mają również dostęp do bezpłatnych materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo, webinariów oraz do pomocy technicznej, świadczonej przez 24 godziny na dobę w dni robocze.

Wybór układów InnoSwitch3 firmy Power Integrations, korzystających z technologii PowiGaN, jest teraz dostępny do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku oraz w sklepie Newark w Ameryce Północnej. InnoSwitch, PowiGaN, EcoSmart i PI Expert to znaki towarowe lub zarejestrowane znaki towarowe firmy Power Integrations.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę