Farnell wzbogaca ofertę o najnowsze mierniki LCR

Farnell wzbogaca ofertę o najnowsze mierniki LCR Farnell

Farnell rozpoczął dostawy nowej serii mierników R&S LCX firmy Rohde & Schwarz. Są to pierwsze uniwersalne mierniki LCR przeznaczone dla branży kontrolno-pomiarowej, w których rozszerzono zakres pracy do 10 MHz dla komponentów działających z prądem przemiennym. Urządzenie świetnie sprawdzi się u inżynierów poszukujących odpowiednich kondensatorów, cewek i rezystorów oraz filtrów analogowych, dopasowanych do tworzonych aplikacji.

Rodzina R&S LCX obejmuje wysoce wydajne, a zarazem uniwersalne mierniki firmy Rohde & Schwarz, które pozwalają efektywnie wykonywać wszelkie standardowe pomiary impedancji, a także niektóre specjalistyczne pomiary wybranych komponentów. W ramach serii R&S LCX znajdziemy mierniki o bardzo dużej dokładności, potrzebnej w przypadku prac badawczo-rozwojowych. Jednocześnie są to urządzenia niezwykle szybkie, a więc stosowne do środowisk produkcyjnych i systemów kontroli jakości.

Kluczowe cechy mierników LCR serii R&S LCX, dostępnych już teraz do nabycia z szybką wysyłką ze sklepu Farnell, obejmują:

* zakres częstotliwości pracy: Miernik R&S LCX100 pracuje w częstotliwościach z zakresu od 4 Hz do 300 kHz, a model R&S LCX200 ma górny limit częstotliwości na poziomie 500 kHz, który można programowo rozszerzyć do 1 MHz lub 10 MHz.

* wszechstronne funkcje: Dostępne są wszystkie funkcje programowe i elementy sprzętowe, potrzebne w zastosowaniach produkcyjnych. Między innymi obejmuje to zdalne sterowanie i rejestrowanie wyników. Ponadto możliwy jest montaż w szafie rackowej i dostępny kompletny wybór uchwytów do testowanych elementów.

* łatwość użycia: Aparatura jest nowoczesna i działa intuicyjnie dzięki dużemu wyświetlaczowi z pojemnościowym ekranem dotykowym. Wirtualna klawiatura pozwala na wykonywanie pomiarów za pomocą pojedynczych dotknięć ekranu. Często używane funkcje są bezpośrednio dostępne z poziomu klawiszy na froncie urządzenia.

* zastosowania: Rodzina R&S LCX, obejmująca zaawansowane mierniki impedancji, świetnie sprawdzi się podczas testowania większości urządzeń pracujących z prądem przemiennym o częstotliwości 50 Hz lub 60 Hz, a więc do badania urządzeń stosowanych np. w domach. Ponadto obsługa wyższych częstotliwości umożliwia badanie elementów wykorzystywanych w samolotach, pracujących z zasilaniem o częstotliwości 400 Hz. Mierniki serii R&S LCX mogą też posłużyć do badania czujników sejsmicznych, pracujących z niskimi częstotliwościami, jak również układów komunikacyjnych o dużej mocy, funkcjonujących w paśmie megahercowym.

– Rohde & Schwarz od dekad tworzy wiodące technologie, a te najnowsze produkty, należące do grupy podstawowych urządzeń, nie są wyjątkiem. Stanowią rozwiązanie przełomowe dzięki znaczącemu poszerzeniu zakresu obsługiwanych częstotliwości – aż do 10 MHz. Niezwykle pomocne są też funkcje automatyzacji ustawień, takie jak np. ekran dotykowy, który pozwala użytkownikom na szybsze i bardziej niezawodne wykonywanie pomiarów. Bardzo się cieszymy, że możemy dostarczać rodzinę mierników LCR serii R&S LCX naszym klientom z całego świata – powiedział James McGregor, global head of test, tools & production supplies w firmie Farnell.

Rohde & Schwarz oferuje szeroki wybór wiodących na rynku rozwiązań, przygotowanych na potrzeby najnowocześniejszych technologii, a w tym stosowanych w elektronice, z systemami bezprzewodowymi, pomiarami w zakresie radiowym, w aplikacjach mikrofalowych, transmisjach audio i wideo, mediach, systemach kontroli lotów, wojskowej komunikacji radiowej, cyberbezpieczeństwie i technologiach sieciowych.

Rodzina mierników LCR serii R&S LCX firmy Rohde & Schwarz jest już teraz dostępna do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej i w serwisie element14 w Azji i w krajach Pacyfiku.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę