Farnell rozszerza wybór aparatury kontrolno-pomiarowej

Farnell rozszerza wybór aparatury kontrolno-pomiarowej Farnell

Farnell wzbogacił swoją ofertę aparatury kontrolno-pomiarowej, dodając do niej nową rodzinę miniaturowych spektrometrów i powiązanych z nimi zestawów ewaluacyjnych firmy Broadcom.

Zarówno inżynierowie pracujący w terenie, jak i ci na co dzień spędzający czas w laboratoriach, mają teraz dostęp do najlepszych w swojej klasie spektrometrów, dostępnych prosto z magazynów firmy Farnell, z wysyłką w dniu zamówienia. Rodzina kompaktowych, modułowych spektrometrów może być wykorzystana do wykonywania dokładnych pomiarów w świetle ultrafioletowym (UV), widzialnym (VIS) i w bliskiej podczerwieni (NIR). Dobrze sprawdzają się w szerokim zakresie aplikacji, a w tym w sterowaniu i monitorowaniu procesów, diagnostyce medycznej, pomiarach jakości wody, analizie materiałowej i badaniu polimerów, pomiarach kolorów, analizie środowiskowej, pomiarach światła, spektroskopii Ramana i w kontroli jakości. Ze względu na dużą elastyczność, spektrometry będą stanowić idealny wybór, gdy występuje potrzeba prowadzenia analizy procesów i wykrywania elementów wymagających uwagi operatora.

Spektrometry i zestawy ewaluacyjne

Spektrometry USB firmy Broadcom i powiązane z nimi zestawy ewaluacyjne, dostępne wprost z magazynów firmy Farnell, obejmują następujące elementy.

Pracujący w podczerwieni spektrometr Qneo, który został zaprojektowany tak, by w niezawodny i niedrogi sposób można było go integrować w dużych systemach, wymagających analizy optycznej w zakresie fal od 950 nm do 1700 nm. Jest wyposażony w niechłodzoną matrycę InGaAs i pozwala na profesjonalne pomiary z dużą czułością. Niezwykle mała obudowa, cechująca się powierzchnią podstawy mniejszą niż wielkość karty kredytowej, jest zarazem bardzo wytrzymała i odporna na trudne warunki środowiskowe w przemyśle. W przypadku tego spektrometra ważne są też: wysoka wydajność optyczna i łatwa integracja – z możliwością użycia kilku interfejsów szeregowych.

Seria Qmini obejmuje miniaturowe systemy spektroskopii ze zintegrowanymi obwodami potrzebnymi do zastosowań w aplikacjach mobilnych oraz w przemyśle. Pracują w zakresie fal UV, VIS i NIR. Dwa z 6 modeli charakteryzują się szerokim zakresem rejestrowanych fal, tj. od 190 nm do 1100 nm, jeden pracuje także z falami UV i jeden został zoptymalizowany pod kątem fal z widma widzialnego. Niewielkie rozmiary serii Qmini pozwalają na integrację tych modułów w aplikacjach, w których dostępna przestrzeń jest silnie ograniczona. Wydajna elektronika, wbudowana w układ sprawia, że jest ją łatwo wdrożyć i pozwala na prowadzenie zaawansowanych analiz spektrum.

Seria Qwave2 łączy w sobie wyjątkową wydajność w niewielkiej obudowie, oferując przy tym wzorcowe działanie w zakresie wyrafinowanych pomiarów fal UV, VIS i NIR. Parametry tych modułów są typowe dla spektrometrów znacznie większych rozmiarów. Qwave cechuje się wysoką czułością i rozdzielczością optyczną, dużym zakresem dynamicznym i stabilnością temperaturową. Duża rozdzielczość 3648-pikselowego, liniowego detektora CCD sprawia, że Qwave świetnie sprawdza się zarówno w laboratoriach, jak i jako komponent większych maszyn, budowanych przez producentów OEM.

– Wiodąca na rynku oferta spektrometrów firmy Broadcom i powiązane z nimi zestawy ewaluacyjne to cenny dodatek do wyboru produktowego Farnella. Broadcom z powodzeniem osiągnął bardzo wysokie parametry urządzeń, pomimo niezwykle małych wymiarów ich obudowy, sprawiając, że te niezawodne rozwiązania spektrometryczne dają klientom pewność dokładności pomiarów w zakresach: UV, VIS i NIR. Jednocześnie umożliwiają znacznie szybsze, pełne testowanie i analizę w wielu aplikacjach przemysłowych, mobilnych, biomedycznych i w badaniach naukowych – James McGregor, global head of test, tools and production supplies w firmie Farnell.

Szeroki wybór aparatury kontrolno-pomiarowej

Broadcom to wiodący dostawca układów półprzewodnikowych i infrastruktury rozwiązań programowych. Jej wybór obejmuje m.in. rozwiązania korporacyjne na potrzeby budowania, łączenia, zarządzania i zabezpieczania złożonych środowisk cyfrowych. Działając w globalnej skali, Broadcom oferuje nie tylko różnorodny wybór produktów, ale też dogłębną wiedzę inżynierską i najwyższej klasy wykonanie, koncentrując się na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają klientom na tworzenie i rozwijanie udanych biznesów w tym ciągle zmieniającym się otoczeniu.

Farnell oferuje szeroki wybór aparatury kontrolno-pomiarowej, by wspierać tak inżynierów pracujących w terenie, jak i tych, którzy większą część czasu spędzają w laboratoriach. Klienci mają także bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów, webinariów i wsparcia technicznego (w dni robocze/24 godziny na dobę). Wybór spektrometrów USB firmy Broadcom i powiązanych z nimi zestawów ewaluacyjnych jest dostępny do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku oraz w sklepie Newark w Ameryce Północnej.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę