Farnell prezentuje nowy, globalny podcast

Farnell prezentuje nowy, globalny podcast Farnell

Firma Farnell zaprezentowała nową, międzynarodową serię podcastów „The Innovation Experts”. W ramach serii będą poruszane tematy innowacji w świecie elektroniki, a w pierwszych odcinkach twórcy pokażą, jaką kluczową rolę aparatura kontrolno-pomiarowa odgrywa na drodze do innowacji technologicznych.

Seria podcastów obejmuje wywiady z ekspertami pracującymi u wiodących na świecie dostawców aparatury kontrolno-pomiarowej, czyli fachowcami z firm takich jak: Tektronix, Keysight, Rohde & Schwarz, Pico Technology, Hioki i Fluke. Dzięki prezentowanym informacjom słuchacze zrozumieją, jak specjaliści pomagają klientom napędzać innowacje w różnorodnych, rzeczywistych aplikacjach. Podcasty zawierają wartościowe wskazówki dla nabywców oraz dla inżynierów zajmujących się projektowaniem czy rozwijaniem systemów. Będą one także bardzo pomocne dla amatorów i entuzjastów zainteresowanych pomiarami, którzy chcieliby być na czasie z najnowszymi trendami, wyzwaniami, produktami, narzędziami i aplikacjami.

Rośnie popyt na aparaturę kontrolno-pomiarową

Zmiany technologiczne i potrzeba błyskawicznej modernizacji powodują rosnący popyt na wyroby producentów aparatury kontrolno-pomiarowej. Wytwórcy z tej branży przygotowali stosowną odpowiedź, wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologiczne z zakresu automatyki przemysłowej i technologii sterowania, w połączeniu z systemami integracji urządzeń komunikujących się ze sobą w ramach IoT i IIoT, by wprowadzać na rynek najbardziej zaawansowane i innowacyjne produkty – powiedział James McGregor, global head of test & tools w Farnell. 

Jak dodaje, inżynierowie dokonują obecnie pomiarów, testują, analizują, rejestrują i prezentują dane niemalże w każdej aplikacji, jaka nas otacza, począwszy od automatyki w zakładach produkcyjnych, przez urządzenia medyczne i logistykę, a kończąc na wykrywaniu defektów w wysoce wydajnych i efektywnych energetycznie wyrobach konsumenckich. Aparatura pomiarowa i inżynierowie z nią pracujący nigdy wcześniej nie odgrywali aż tak ważnej roli w napędzaniu innowacji technologicznych w otaczającym nas świecie.

W ramach publikowanych co dwa tygodnie odcinków podcast „The Innovation Experts” będzie poruszać tematy pokazujące, w jaki sposób aparatura kontrolno-pomiarowa umożliwia innowację zarówno w malutkich start-upach, jak i w wielkich, istniejących od lat organizacjach, a także to, jak najnowocześniejsze narzędzia pomiarowe wspierają innowacyjne projektowanie akumulatorów dla pojazdów elektrycznych i wiele innych działań. Pierwszy odcinek serii to koncentrowanie się na bazujących na komputerach PC oscyloskopach firmy Pico Technology i na narzędziach do testowania systemów radiowych oraz na tym, jak umożliwiły one pracę w trybie hybrydowym i doprowadziły do powstania nowych sposobów zdalnego nauczania w trakcie pandemii.

Mike Purday, business development manager w Pico Technology, wraz z pracującym w Farnell inżynierem elektrykiem, Cliffem Ortmeyerem, pracującym jako global head of technical marketing, omawiają możliwości i wpływ korzystania z niedrogich, opartych o PC oscyloskopów, a kończąc na wysoce wydajnych produktach, by tworzyć innowacyjne, a często całkiem niespodziewane aplikacje, takie jak choćby system usuwania tatuaży czy monitorowania temperatury jaj składanych przez pingwiny.

Na froncie innowacji

W ramach tego podcastu chcieliśmy posłuchać ekspertów stojących na froncie innowacji technologicznych w zakresie pomiarów. W kolejnych odcinkach serii rozmawiam z liderami niektórych z największych producentów aparatury kontrolno-pomiarowej z całego świata, by dowiedzieć się, jak dostarczają innowacyjne rozwiązania i w jaki sposób umożliwiają swoim klientom budowanie ciekawej przyszłości. Bardzo się cieszę, że mogłem porozmawiać z tak wpływowymi ekspertami z branży i mam nadzieję, że społeczność zainteresowana pomiarami doceni prezentowane porady oraz uzna je nie tylko za interesujące, ale i pomocne – powiedział Cliff Ortmeyer, global head of technical marketing w Farnell, a zarazem gospodarz programu „The Innovation Experts”.

Odpowiadając na rosnący rynek aparatury kontrolno-pomiarowej, Farnell poniósł w minionych 12 miesiącach duże inwestycje celem stworzenia bogatego, różnorodnego portfolio produktowego, zawierającego najnowsze rozwiązania pochodzące od wiodących dostawców z całego świata. Wybór aparatury i narzędzi pomiarowych, dostępnych bezpośrednio z magazynów Farnella, obejmuje m.in.: oscyloskopy, zasilacze, generatory sygnałów i multimetry cyfrowe oraz urządzenia lutownicze i narzędzia ręczne, a także drukarki 3D. Bezpłatne wsparcie techniczne jest dostępne dla klientów w dni robocze, przez 24 godziny na dobę i jest świadczone przez zatrudnionych w Farnell specjalistów z zakresu pomiarów. Warto też wspomnieć o dostępie do bezpłatnych materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo i webinariów. Odcinki serii „The Innovation Experts” są bezpłatnie dostępne w różnych serwisach, w tym w: Spotify, Apple Music, Alexa i wielu innych.

Źródło: Farnell

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę