elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Farnell prezentuje nowy, globalny podcast

Farnell
Reklama
Reklama

Firma Farnell zaprezentowała nową, międzynarodową serię podcastów „The Innovation Experts”. W ramach serii będą poruszane tematy innowacji w świecie elektroniki, a w pierwszych odcinkach twórcy pokażą, jaką kluczową rolę aparatura kontrolno-pomiarowa odgrywa na drodze do innowacji technologicznych.

Seria podcastów obejmuje wywiady z ekspertami pracującymi u wiodących na świecie dostawców aparatury kontrolno-pomiarowej, czyli fachowcami z firm takich jak: Tektronix, Keysight, Rohde & Schwarz, Pico Technology, Hioki i Fluke. Dzięki prezentowanym informacjom słuchacze zrozumieją, jak specjaliści pomagają klientom napędzać innowacje w różnorodnych, rzeczywistych aplikacjach. Podcasty zawierają wartościowe wskazówki dla nabywców oraz dla inżynierów zajmujących się projektowaniem czy rozwijaniem systemów. Będą one także bardzo pomocne dla amatorów i entuzjastów zainteresowanych pomiarami, którzy chcieliby być na czasie z najnowszymi trendami, wyzwaniami, produktami, narzędziami i aplikacjami.

Rośnie popyt na aparaturę kontrolno-pomiarową

Zmiany technologiczne i potrzeba błyskawicznej modernizacji powodują rosnący popyt na wyroby producentów aparatury kontrolno-pomiarowej. Wytwórcy z tej branży przygotowali stosowną odpowiedź, wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologiczne z zakresu automatyki przemysłowej i technologii sterowania, w połączeniu z systemami integracji urządzeń komunikujących się ze sobą w ramach IoT i IIoT, by wprowadzać na rynek najbardziej zaawansowane i innowacyjne produkty – powiedział James McGregor, global head of test & tools w Farnell. 

Jak dodaje, inżynierowie dokonują obecnie pomiarów, testują, analizują, rejestrują i prezentują dane niemalże w każdej aplikacji, jaka nas otacza, począwszy od automatyki w zakładach produkcyjnych, przez urządzenia medyczne i logistykę, a kończąc na wykrywaniu defektów w wysoce wydajnych i efektywnych energetycznie wyrobach konsumenckich. Aparatura pomiarowa i inżynierowie z nią pracujący nigdy wcześniej nie odgrywali aż tak ważnej roli w napędzaniu innowacji technologicznych w otaczającym nas świecie.

W ramach publikowanych co dwa tygodnie odcinków podcast „The Innovation Experts” będzie poruszać tematy pokazujące, w jaki sposób aparatura kontrolno-pomiarowa umożliwia innowację zarówno w malutkich start-upach, jak i w wielkich, istniejących od lat organizacjach, a także to, jak najnowocześniejsze narzędzia pomiarowe wspierają innowacyjne projektowanie akumulatorów dla pojazdów elektrycznych i wiele innych działań. Pierwszy odcinek serii to koncentrowanie się na bazujących na komputerach PC oscyloskopach firmy Pico Technology i na narzędziach do testowania systemów radiowych oraz na tym, jak umożliwiły one pracę w trybie hybrydowym i doprowadziły do powstania nowych sposobów zdalnego nauczania w trakcie pandemii.

Mike Purday, business development manager w Pico Technology, wraz z pracującym w Farnell inżynierem elektrykiem, Cliffem Ortmeyerem, pracującym jako global head of technical marketing, omawiają możliwości i wpływ korzystania z niedrogich, opartych o PC oscyloskopów, a kończąc na wysoce wydajnych produktach, by tworzyć innowacyjne, a często całkiem niespodziewane aplikacje, takie jak choćby system usuwania tatuaży czy monitorowania temperatury jaj składanych przez pingwiny.

Na froncie innowacji

W ramach tego podcastu chcieliśmy posłuchać ekspertów stojących na froncie innowacji technologicznych w zakresie pomiarów. W kolejnych odcinkach serii rozmawiam z liderami niektórych z największych producentów aparatury kontrolno-pomiarowej z całego świata, by dowiedzieć się, jak dostarczają innowacyjne rozwiązania i w jaki sposób umożliwiają swoim klientom budowanie ciekawej przyszłości. Bardzo się cieszę, że mogłem porozmawiać z tak wpływowymi ekspertami z branży i mam nadzieję, że społeczność zainteresowana pomiarami doceni prezentowane porady oraz uzna je nie tylko za interesujące, ale i pomocne – powiedział Cliff Ortmeyer, global head of technical marketing w Farnell, a zarazem gospodarz programu „The Innovation Experts”.

Reklama

Odpowiadając na rosnący rynek aparatury kontrolno-pomiarowej, Farnell poniósł w minionych 12 miesiącach duże inwestycje celem stworzenia bogatego, różnorodnego portfolio produktowego, zawierającego najnowsze rozwiązania pochodzące od wiodących dostawców z całego świata. Wybór aparatury i narzędzi pomiarowych, dostępnych bezpośrednio z magazynów Farnella, obejmuje m.in.: oscyloskopy, zasilacze, generatory sygnałów i multimetry cyfrowe oraz urządzenia lutownicze i narzędzia ręczne, a także drukarki 3D. Bezpłatne wsparcie techniczne jest dostępne dla klientów w dni robocze, przez 24 godziny na dobę i jest świadczone przez zatrudnionych w Farnell specjalistów z zakresu pomiarów. Warto też wspomnieć o dostępie do bezpłatnych materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo i webinariów. Odcinki serii „The Innovation Experts” są bezpłatnie dostępne w różnych serwisach, w tym w: Spotify, Apple Music, Alexa i wielu innych.

Źródło: Farnell

 

Reklama
Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama