Farnell podpisuje umowę dystrybucyjną z Mountz Torque

Farnell podpisuje umowę dystrybucyjną z Mountz Torque Farnell

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, został wybrany na dostawcę świadczącego usługi wysokiej jakości w zakresie sprzedaży produktów firmy Mountz Torque (Mountz), czyli wiodącego na rynku producenta narzędzi kalibracyjnych i dynamometrycznych.

Wyroby marki Mountz są już dostępne w firmie Farnell i obejmują analizatory momentów siły, wkrętaki oraz klucze mechaniczne, szeroko stosowane w motoryzacji, przemyśle lotniczym i kosmicznym, elektronice, energetyce i w aplikacjach medycznych. Mountz jest pionierem w branży narzędzi pracujących z momentami siły od ponad 55 lat i zyskał sobie uznanie za innowacje i projekty. Firma koncentruje się na dostarczaniu wysokiej jakości produktów, usług i rozwiązań, dzięki czemu klienci mogą być przekonani, że elementy działają sprawnie, bezpiecznie i pewnie. Zaawansowane wkrętaki oraz klucze pomiarowe i kalibrujące, a także elektronarzędzia dobrze sprawdzają się podczas montażu, a więc tam, gdzie operatorzy muszą wielokrotnie dokręcać podobne komponenty z takimi samymi ustawieniami przykładanego momentu siły. Wybór produktów marki Mountz, dostępnych już teraz w ofercie Farnella, obejmuje m.in. analizator momentu i wkrętak dynamometryczny.

Analizator momentu EZ-TorQ III, czyli wysoce przenośny i łatwy w użyciu przyrząd, stosowany do testowania i kalibracji wkrętaków, kluczy dynamometrycznych i elektronarzędzi. EZ-TorQ III czyni kontrolowanie momentu siły znacznie łatwiejszym i to w wielu zastosowaniach na liniach produkcyjnych, począwszy od laboratoriów kalibracyjnych, a kończąc na stanowiskach montażowych. Cyfrowy, kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym pozwala na szybkie i wygodne zbieranie danych oraz zapisywanie ich w pamięci, dzięki czemu uzyskuje się natychmiastową weryfikację stanu kalibracji produktu. Analizator jest dostępny z wielojęzycznym interfejsem i jest zasilany bateryjnie, co sprawia, że jest lekki i gotowy do użytku od razu po wyjęciu z futerału.

Wkrętak dynamometryczny FG Torque i klucze FGC to najbardziej zaawansowane narzędzia ręczne, pozwalające na precyzyjne ustawienie przykładanego momentu siły w każdej aplikacji. Zastosowano w nich unikatowy mechanizm, który zabezpiecza przed zbyt silnym dokręceniem, dzięki czemu narzędzia te idealnie sprawdzają się podczas mocowania części, szczególnie tam, gdzie operator musi wielokrotnie powtarzać ruchy z tymi samymi ustawieniami. Ryzyko błędu operatora jest eliminowane, gdyż narzędzie sygnalizuje chwilę, w której uzyskuje pożądany moment siły. Wkrętak FG ma kolorowe oznakowanie ustawień oraz może pracować w obu kierunkach.

James McGregor, global head of test, tool and production supplies, w firmie Farnell, powiedział, że kierownictwo przedsiębiorstwa niezmiernie się cieszy, że może rozbudować bogaty wybór produktów o te wiodące na rynku narzędzia dynamometryczne, jako nowy dystrybutor firmy Mountz Torque, świadczący usługi wysokiej jakości i dystrybuujący produkty tej marki w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i w krajach Pacyfiku. Nowe porozumienie jest także wzorcowym przykładem stałego zaangażowania w dostarczanie klientom najlepszych narzędzi i produktów pomiarowych. Wysoka precyzja, uniwersalność i niezawodność, jakie cechują narzędzia marki Mountz, dają bowiem pewność, że klienci będą dobrze wyposażeni niezależnie od tego, z jak krytycznymi aplikacjami pracują, nawet jeśli z tymi wymagającymi zapewnienia wysokiej jakości i kontroli procesów.

Ta umowa dystrybucyjna tym bardziej wzmacnia wiodącą pozycję rynkową Farnella jako dostawcy aparatury pomiarowej, narzędzi i sprzętu potrzebnego w trakcie produkcji. Farnell oferuje pełny wybór produktów, dostępnych wprost z magazynów, wspierając tym samym projektowanie i testowanie elektroniki. Zamówienia nie wymagają przekroczenia minimalnej kwoty, a program zniżek edukacyjnych pomaga szkołom i instytucjom. Ponadto klienci mają bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo i webinariów. Warto też wspomnieć o wysokiej jakości wsparciu klienta i pomocy technicznej, świadczonym w lokalnych językach przez 24 godziny na dobę w dni robocze. Wiodący wybór wysoce precyzyjnych narzędzi dynamometrycznych firmy Mountz Torque jest dostępny z szybką wysyłką ze sklepu Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz z serwisu element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

Źródło: Farnell

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę