elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Farnell podpisuje umowę dystrybucyjną z Mountz Torque

Farnell
Reklama
Reklama

Farnell, należący do koncernu Avnet, globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych, został wybrany na dostawcę świadczącego usługi wysokiej jakości w zakresie sprzedaży produktów firmy Mountz Torque (Mountz), czyli wiodącego na rynku producenta narzędzi kalibracyjnych i dynamometrycznych.

Wyroby marki Mountz są już dostępne w firmie Farnell i obejmują analizatory momentów siły, wkrętaki oraz klucze mechaniczne, szeroko stosowane w motoryzacji, przemyśle lotniczym i kosmicznym, elektronice, energetyce i w aplikacjach medycznych. Mountz jest pionierem w branży narzędzi pracujących z momentami siły od ponad 55 lat i zyskał sobie uznanie za innowacje i projekty. Firma koncentruje się na dostarczaniu wysokiej jakości produktów, usług i rozwiązań, dzięki czemu klienci mogą być przekonani, że elementy działają sprawnie, bezpiecznie i pewnie. Zaawansowane wkrętaki oraz klucze pomiarowe i kalibrujące, a także elektronarzędzia dobrze sprawdzają się podczas montażu, a więc tam, gdzie operatorzy muszą wielokrotnie dokręcać podobne komponenty z takimi samymi ustawieniami przykładanego momentu siły. Wybór produktów marki Mountz, dostępnych już teraz w ofercie Farnella, obejmuje m.in. analizator momentu i wkrętak dynamometryczny.

Reklama

Analizator momentu EZ-TorQ III, czyli wysoce przenośny i łatwy w użyciu przyrząd, stosowany do testowania i kalibracji wkrętaków, kluczy dynamometrycznych i elektronarzędzi. EZ-TorQ III czyni kontrolowanie momentu siły znacznie łatwiejszym i to w wielu zastosowaniach na liniach produkcyjnych, począwszy od laboratoriów kalibracyjnych, a kończąc na stanowiskach montażowych. Cyfrowy, kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym pozwala na szybkie i wygodne zbieranie danych oraz zapisywanie ich w pamięci, dzięki czemu uzyskuje się natychmiastową weryfikację stanu kalibracji produktu. Analizator jest dostępny z wielojęzycznym interfejsem i jest zasilany bateryjnie, co sprawia, że jest lekki i gotowy do użytku od razu po wyjęciu z futerału.

Reklama

Wkrętak dynamometryczny FG Torque i klucze FGC to najbardziej zaawansowane narzędzia ręczne, pozwalające na precyzyjne ustawienie przykładanego momentu siły w każdej aplikacji. Zastosowano w nich unikatowy mechanizm, który zabezpiecza przed zbyt silnym dokręceniem, dzięki czemu narzędzia te idealnie sprawdzają się podczas mocowania części, szczególnie tam, gdzie operator musi wielokrotnie powtarzać ruchy z tymi samymi ustawieniami. Ryzyko błędu operatora jest eliminowane, gdyż narzędzie sygnalizuje chwilę, w której uzyskuje pożądany moment siły. Wkrętak FG ma kolorowe oznakowanie ustawień oraz może pracować w obu kierunkach.

James McGregor, global head of test, tool and production supplies, w firmie Farnell, powiedział, że kierownictwo przedsiębiorstwa niezmiernie się cieszy, że może rozbudować bogaty wybór produktów o te wiodące na rynku narzędzia dynamometryczne, jako nowy dystrybutor firmy Mountz Torque, świadczący usługi wysokiej jakości i dystrybuujący produkty tej marki w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i w krajach Pacyfiku. Nowe porozumienie jest także wzorcowym przykładem stałego zaangażowania w dostarczanie klientom najlepszych narzędzi i produktów pomiarowych. Wysoka precyzja, uniwersalność i niezawodność, jakie cechują narzędzia marki Mountz, dają bowiem pewność, że klienci będą dobrze wyposażeni niezależnie od tego, z jak krytycznymi aplikacjami pracują, nawet jeśli z tymi wymagającymi zapewnienia wysokiej jakości i kontroli procesów.

Ta umowa dystrybucyjna tym bardziej wzmacnia wiodącą pozycję rynkową Farnella jako dostawcy aparatury pomiarowej, narzędzi i sprzętu potrzebnego w trakcie produkcji. Farnell oferuje pełny wybór produktów, dostępnych wprost z magazynów, wspierając tym samym projektowanie i testowanie elektroniki. Zamówienia nie wymagają przekroczenia minimalnej kwoty, a program zniżek edukacyjnych pomaga szkołom i instytucjom. Ponadto klienci mają bezpłatny dostęp do materiałów publikowanych online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, filmów wideo i webinariów. Warto też wspomnieć o wysokiej jakości wsparciu klienta i pomocy technicznej, świadczonym w lokalnych językach przez 24 godziny na dobę w dni robocze. Wiodący wybór wysoce precyzyjnych narzędzi dynamometrycznych firmy Mountz Torque jest dostępny z szybką wysyłką ze sklepu Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce oraz z serwisu element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

Źródło: Farnell

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama