elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Enea Operator kupuje liczniki energii elektrycznej

Enea Operator
Reklama
Reklama

Enea Operator podpisała umowę z firmą Apator na dostawę liczników 3-fazowych na potrzeby realizacji rozliczeń rynku mocy - opłaty mocowej. Liczniki zostaną zainstalowane u klientów z grup taryfowych C1x, czyli małych i średnich przedsiębiorstw. 

Postępowanie przetargowe wygrał polski producent, firma Apator, która dostarczy Enei Operator łącznie 45 tys. liczników.

Reklama

– Jest to dla nas ważna umowa, dzięki niej będziemy gotowi do rozliczeń opłaty mocowej zgodnie z wymaganiami ustawy o rynku mocy. Cieszę się również, że mogliśmy przystąpić do przetargu wspólnie z innymi operatorami, co jest kolejnym dowodem na dobrą współpracę branży dystrybucyjnej – powiedział Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

Kontrakt o wartości 14,8 mln zł przewiduje dostawę 45 tys. szt. liczników 3-fazowych do sierpnia 2020 r. Liczniki zostaną zainstalowane u klientów z grup taryfowych C1x o mocy umownej większej od 16 kW.

Reklama

Źródło: Enea Operator

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama