Endress+Hauser z nowymi rozwiązaniami dla branży wodno-kanalizacyjnej

Endress+Hauser z nowymi rozwiązaniami dla branży wod.-kan. Endress+Hauser

Szwajcarski producent urządzeń pomiarowych dla przemysłu wprowadził do oferty nowe rozwiązania, umożliwiające efektywne monitorowanie parametrów cieczy. Z najnowszymi urządzeniami można było zapoznać się m.in. podczas majowych Targów Wod.-Kan. w Bydgoszczy.

W ostatnim czasie w ofercie firmy Endress+Hauser pojawiły się m.in. sonda spektralna CAS80E, umożliwiająca jednoczesny pomiar wielu istotnych dla procesu parametrów (ChZT, BZT, mętność, zawartość azotanów) za pomocą jednego urządzenia, czy zasilany bateryjnie przepływomierz elektromagnetyczny Promag W 800.

Powiązane firmy

Endress+Hauser Polska

Odwiedzający mogli ponadto zobaczyć na targach, jak działa mobilna, wykorzystywana do przeprowadzania testów obiektowych, stacja analityczna Endress+Hauser, z zabudowanymi analizatorami ChZT, fosforu całkowitego oraz azotu ogólnego.

Memosens Wave CAS80E 

Najnowsza sonda spektralna Endress+Hauser CAS80E, umożliwia wygodne pomiary w czasie rzeczywistym. Badaniom podlegają następujące parametry analityczne: chemiczne i biologiczne zapotrzebowanie na tlen (ChZT, BZT), zmętnienie, azotany oraz spektralny współczynnik absorpcji (SAC). Wykorzystana technologia cyfrowa Memosens z kolei odpowiada za niezawodny, wolny od zakłóceń transfer danych do przetwornika pomiarowego.

Dzięki Memosens Wave CAS80E możliwe jest zwiększenie wydajności przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów utrzymania punktów pomiarowych. Sonda jest kompaktowa i poręczna, a przy tym łatwa w montażu i konserwacji. 

Mobilna stacja analityczna

Wyposażona w zabudowane analizatory ChZT, fosforu całkowitego oraz azotu ogólnego mobilna stacja analityczna to rozwiązanie, które jest udostępniane zakładom przemysłowym w celu przeprowadzenia testów obiektowych. 

Mobilna stacja analityczna

Pobieranie próbek wody i ścieków za pomocą automatycznych analizatorów jest niezawodne i intuicyjne. Dzięki użyciu stacji analitycznej każde przedsiębiorstwo może się o tym przekonać. Urządzenia wykonują niezbędne operacje bez udziału człowieka, zachowując pełną zgodność z odpowiednimi przepisami.

Przepływomierz elektromagnetyczny Promag W 800

Promag W 800 to innowacyjny, zasilany bateryjnie przepływomierz, który powstał z myślą o pomiarach wody surowej z jezior, rzek i ujęć podziemnych.

Przepływomierz

Aparatura świetnie sprawdza się również w monitoringu wody pitnej i procesowej oraz w rozliczeniowych sieciach dystrybucyjnych. Urządzenie posiada szereg dopuszczeń dla wody pitnej, m.in. PZH, KTW/W270, WRAS BS6920, ACS i NSF 61.

Źródło: Endress+Hauser

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę