elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

EMO 2019: Jakie nowości zaprezentuje Makino?

Makino
Reklama
Reklama

Trzy miesiące pozostały do rozpoczęcia się targów EMO 2019. W oczekiwaniu na wydarzenie firma Makino prezentuje przegląd nowych maszyn produkcyjnych oraz technologii matryc i form, produktów i rozwiązań, które będą eksponowane na stoisku firmy. Wystawa EMO skupia się na dwóch głównych tematach: cyfrowych technologiach produkcji zgodnych z koncepcją Przemysłu 4.0 oraz na technologii pojazdów elektrycznych.

Wsparcie oferowane przez Makino dla cyfrowych procesów produkcyjnych klientów wykracza daleko poza same maszyny. Rozwiązanie Athena, przykładowo, stanowi ogromy postęp w komunikacji M2M, przenosząc technologię głosowego interfejsu użytkownika do przemysłu obrabiarkowego. Athena została zaprojektowana do sterowania dowolnym typem maszyny – frezującej, wytaczającej, elektroerozyjnej EDM itp. – i funkcjonuje doskonale nawet w warsztatach bez sieciinternetowej. Athena raportuje, steruje, trenuje i oblicza, zapewniając nieocenione wsparcie w najnowocześniejszych procesach produkcyjnych.

Reklama

Zaawansowane rozwiązania cyfrowych rozwiązań

Inne cyfrowe rozwiązania produkcyjne oferowane przez Makino obejmują Digital Twin, „cyfrowego bliźniaka” stanowiącego narzędzie do symulacji i planowania produkcji oraz aplikację MAS-A5, która dynamicznie planuje obróbkę części i obsługę palet w systemach komórek produkcyjnych Makino, maksymalizuje wykorzystanie wrzeciona oraz koreluje kolejność produkcji, części i procesów produkcyjnych. Rozwiązania z zakresu konserwacji predykcyjnej i prewencyjnej, takie jak Machine Health Maximizer pomagają minimalizować przestoje maszyn i podnosić efektywność. MHmax przenosi Internet Rzeczy Internet of Things (IoT) do hali produkcyjnej dzięki dodatkowym czujnikom zainstalowanym na maszynie, które pomagają zapobiegać nieprzewidzianym przestojom.

Ta aplikacja internetowa sprawdza stan wrzeciona i ramienia ATC (automatycznego zmieniacza narzędzi), kontroluje temperaturę chłodziwa i ciśnienie hydrauliczne, mierzy wydajność i wyświetla wszystkie rezultaty w przejrzysty sposób na ekranie Pro.6 lub innym dowolnym komputerze podłączonym do sieci. Klienci otrzymują zaawansowane wsparcie cyfrowe również poprzez rozwiązanie zdalne opracowane przez partnera Makino – firmę Oculavis. Podczas tegorocznej edycji EMO po raz pierwszy w Europie zostaną zaprezentowane modele rzeczywistości rozszerzonej (AR) dla maszyn D200Z, DA300, a51nx, IQ500 oraz a500Z.


Odpowiedzi na wyzwania e-mobilności

Wraz z coraz większą aktywnością na rynku e-mobility producentów takich jak VW, firma Makino zdecydowanie wspiera ich w rozwiązywaniu wielu problemów z zakresu obróbki skrawaniem, związanych z procesem przejścia od produkcji klasycznych pojazdów z silnikami spalinowymi do wytwarzania pojazdów elektrycznych. Jak będą ewoluować części i jakie mogą się pojawić specyficzne wyzwania związane z obróbką? Specjaliści z Makino będą mogli rozmawiać o tych i innych zagadnieniach z gośćmi z branży automotive, demonstrując szerokie spektrum firmowych aplikacji.

Reklama

Rozwiązania automatyczne klasy high-end

Jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie rozwiązań prezentowanych na EMO 2019 będzie liniowy robot Erowa, podający elektrody i części do dwóch centrów obróbkowych Makino (D200Z i F5) oraz do elektrodrążarki (EDAF3). Ta komórka produkcyjna nadaje się idealnie do produkcji złączy EV. Robot i-assist Makino, prezentowany na stoisku firmy, jest obecnie wyposażony w wiele zaawansowanych funkcji wspierających produkcję części. Przykładowo, unikając wszelkich przeszkód na trasie, sam znajduje drogę do maszyny, którą ma zaopatrzyć, podnosi części, nawet jeśli nie są we właściwej pozycji i ładuje narzędzia do urządzenia nastawczego innego producenta.

Kolejną atrakcją na targach EMO 2019 będzie zupełnie nowy elastyczny system produkcji, znany jako PZ1. Komórka produkcyjna PZ1, wyposażona w centra obróbkowe Makino a51nx i a500z, zapewnia znaczącą wartość dodaną dla klientów, dzięki oszczędnościom kosztów, optymalizacji produkcji i konserwacji zapobiegawczej, stanowiąc rodzaj zautomatyzowanego rozwiązania, które może zapewnić decydującą różnicę w procesach produkcyjnych. Na wystawie EMO 2019 w Hannover Exhibition Centre od 16 do 21 września br. będą prezentowane niezliczone rozwiązania z zakresu obróbki metali. Odwiedzający stoisko B36 w hali 12 będą mogli doświadczyć totalnej immersji w świecie kompleksowych rozwiązań dostarczanych przez firmę Makino.

Źródło: Makino

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama