Elastyczność jest kluczem we wprowadzeniu innowacji Przemysłowego IoT

Wirtualne spotkanie Global Industrial IoT Virtual Summit Advantech

Ponad dwa tysiące osób wzięło udział w pierwszym w historii firmy Advantech wirtualnym spotkaniu Global Industrial IoT Virtual Summit odbywającego się pod nazwą „Connecting Industrial IoT Innovation”. Elastyczne innowacje w obszarze Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) będą kluczem do przyśpieszenia transformacji cyfrowej w aplikacjach przemysłowych w 2021 r. oraz w kolejnych latach.

Dane IDC wskazują, że na świecie będzie używanych 41,6 miliarda urządzeń IoT generujących 79,4 zetabajtów danych. Połączone urządzenia będą przenikały każdy aspekt naszego prywatnego i biznesowego życia, a złożona mieszanka technologii oraz infrastruktury sieciowej będzie ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Kluczem będzie ujarzmienie mocy danych generowanych przez te urządzenia.

Jako lider branży i największy producent komputerów przemysłowych na świecie, Advantech ma wiodącą rolę w opracowywaniu coraz to bardziej wydajnych rozwiązań w obszarze Edge Computing. Są one kompatybilne ze wszystkimi typami urządzeń IIoT, a także centrami danych oraz usługami dostępnymi w chmurze. Mogą przy tym agregować ogromne ilości danych umożliwiając użytkownikom optymalizację efektywności operacyjnej.

Znaczna część innowacji firmy w tej dziedzinie koncentruje się na realizowaniu strategii firmy w zakresie współtworzenia (Co-Creatioin). Polega ona na ścisłej współpracy z integratorami systemów i programistami w celu tworzenia platform gotowych do pracy w infrastrukturze EDGE (Edge SRP) lub IApps (aplikacje przemysłowe). Nadrzędnym celem jest, aby cyfrowa transformacja była tak szybka i łatwa, jak to możliwe. Advantech może wspierać optymalizację w obszarach od iFactory (inteligentne fabryki) po produkcję urządzeń przemysłowych (IEM), przemysłową sztuczną inteligencję, inteligentną automatyzację, transport, produkcję i wykorzystanie energii, ochronę środowiska oraz iLogistics.

Sześć kluczowych trendów technologicznych w roku 2021 r.

  •     transformacja cyfrowa,
  •     5G,
  •     technologia rozproszona (decoupled technology),
  •     przetwarzanie danych w celu ich wykorzystania w chmurze Device-to-cloud,
  •     empowered edge i sztuczna inteligencja.

Zgodnie z raportem GSMA Mobile Economy 2019 technologia 5G do 2035 r. wniesie do światowej gospodarki ponad 2 tryliony dolarów, z czego 35% trafi do sektora produkcyjnego i usług użyteczności publicznej. Tymczasem badania przeprowadzone przez MarketsandMarkets szacują wartość sztucznej inteligencji w produkcji na 17,2 mld USD do 2025 r.

Linda Tsai, prezes AdvantechAdvantech opracował szeroką gamę platform AI, w tym systemy EDGE AI, czujniki i serwery wnioskowania, a także serwery do deep learningu, aby pomóc klientom w wykorzystaniu potencjału sztucznej inteligencji – powiedziała Linda Tsai, prezes firmy Advantech. – W międzyczasie, w obszarze „device-to-cloud" (urządzenie – chmura), ponownie zajmujemy czołową pozycję w dziedzinie innowacji, oferując rozwiązania w zakresie technologii chmury, aplikacje przemysłowe, oprogramowanie do analizy brzegowej i wieloplatformowe oprogramowanie pośredniczące – wszystko specjalnie opracowane w celu połączenia zoptymalizowanego przetwarzania z solidnymi i niezawodnym działaniem nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Nie da się uciec od faktu, że w nadchodzących latach transformacja cyfrowa wpłynie na każdego producenta na świecie, a wykorzystanie możliwości analizy danych będzie miało kluczowe znaczenie dla konkurencyjności w trakcie przejścia od Przemysłu 4.0 do Przemysłu 5.0.

Industrial IoT Virtual Summit 2020 zgromadził partnerów z całego świata, aby pomóc im znaleźć najlepsze sposoby współpracy i wykorzystania mocy nowych, technologii w celu optymalizacji wydajności oraz dla sukcesu w biznesie.

Jash Bansidhar, dyrektor zarządzający Advantech Europe, dodał: – Strategia napędzania rozwoju przemysłowego IoT w skali makro poprzez zaadoptowanie technologii AI, 5G i przetwarzania brzegowego ma kluczowe znaczenie dla dalszego wdrażania i wykorzystywania technologii IoT. Naszą misją jest dalsze współdziałanie z partnerami w ekosystemie dla zapewnienia trwałego sukcesu w erze po pandemii.

Źródło: Advantech

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 1-2-3/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę