Ekstremalnie wydajne polskie oświetlenie hal i biur

Ekstremalnie wydajne polskie oświetlenie hal i biur Adobe Stock

System oświetleniowy do hal przemysłowych em-HALA SLIM to nowa oferta wrocławskiej firmy Micoled. Najważniejszy parametr, czyli osiągana skuteczność świetlna, przekracza w przypadku wielu modeli z tej serii 170 lm/W.

Te cechy produktów Micoled zostały osiągnięte między innymi dzięki stosowaniu modułów Backlight oraz wysokosprawnych układów zasilających. Żywotność układu sięga 100 tysięcy godzin (ponad 11 lat bezawaryjnej pracy).

Em-HALA SLIM – nie tylko do fabryki

System em-HALA SLIM to część serii produktów Micoled dla przemysłu. W przypadku tej linii liczy się nie tylko ekonomia i jakość świecenia. Ważne jest też zdolność do długotrwałej pracy w trudnych warunkach. 

Nasze obudowy są wykonywane z jednego bloku aluminium ekstrudowanego. Cechuje się ono wyższą przewodnością cieplną w stosunku do często spotykanych odlewów. Nie ma mowy, żeby taki blok aluminium pod wpływem temperatury, czy ciągłych wstrząsów się rozerwał. Ponadto jest to aluminium anodowane. To zwiększa odporność obudowy na korozję – wyjaśnia Robert Woźniak, prezes Micoled.

Lampy serii em-HALA SLIM osiągają we wszystkich modelach sprawność świetlną na poziomie 170-180 lm/W. Uzyskiwane parametry, w tym wysoki współczynnik oddawania barw Ra 80, sprawiają jednak, że to rozwiązanie sprawdzi się również tam, gdzie niemal cały czas licznie przebywają ludzie, a więc np. w wielkopowierzchniowych sklepach.

Niezmienność parametrów

Znajdujące się także w ofercie firmy lampy em-BIURO zapewniają z kolei oświetlenie, które sprzyja utrzymaniu dobrego samopoczucia i wydajności pracowników. Decyduje o tym między innymi współczynnik oddawania barw Ra 80. Oznacza on, że produkty Micoled emitują światło zbliżone do słonecznego, które jest najkorzystniejsze dla ludzkiej psychiki. Jednocześnie, dzięki stosowaniu odpowiednich surowców, światło z lamp em-BIURO nawet po wieloletniej eksploatacji zachowuje pożądaną barwę. To bardzo wartościowa i nieoczywista cecha. Wiele lamp tego typu, zwykle takich, gdzie światło jest rozpraszane przez polistyren, żółknie już po dwóch latach.

Zdajemy sobie sprawę, że taka zmiana barwy mogłaby pogarszać komfort pracy. My używamy materiału PMMA, który ma dwadzieścia lat gwarancji na brak żółknięcia – mówi Robert Woźniak. 

Micoled w standardowej ofercie proponuje lampy o barwie światła 4000 K (światło neutralne białe, stymulujące do pracy, nauki, czytania). Na zamówienie dostępne są również lampy o temperaturze barwowej 5000 K (światło chłodne białe). Opcjonalnie do em-BIURO PANEL można zamówić również systemy sterowania DALI, dzięki którym parametry lamp mogą być ustawiane zdalnie.

Źródło: Micoled

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę