COPA-DATA i zenon 10 na targach Energetab 2021

COPA-DATA i zenon 10 na targach ENERGETAB Pixabay

COPA-DATA, firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w rozwiązaniach dla automatyki przemysłowej i energetyki, producent innowacyjnej Platformy Programowej zenon, już po raz jedenasty będzie wystawcą podczas Międzynarodowych Targów EnergeTab. W związku z tym wszyscy związani z branżą energetyczną, w tym energetyką odnawialną, są zaproszeni do miejscowości Bielsko–Biała w dniach 14.09.2021–16.09.2021 na stoisko numer 31 w hali A.

EnergeTab to największe w Polsce targi, na których prezentowane są najnowocześniejsze urządzenia, aparatury i technologie skierowane specjalnie do przemysłu energetycznego. Dla wszystkich związanych z branżą energetyczną, w tym studentów kierunków związanych z energetyką, wrześniowe targi to najważniejsze wydarzenie w roku, gdyż dają one szansę spotkań z czołowymi przedstawicielami przedsiębiorstw energetyki przemysłowej oraz projektantami i dostawcami usług. Wystawcy z całego świata biorą w nich udział regularnie od 34 lat.

W program targów dobrze wpisuje się oprogramowanie zenon, zwłaszcza wersja przeznaczona dla wspomnianej branży, czyli zenon Energy Edition, którego producentem jest COPA-DATA. Umożliwia on większą wydajność, lepszą komunikację, a przede wszystkim bezpieczeństwo w wytwarzaniu oraz dystrybucji energii. Dzięki oprogramowaniu zenon możliwe są niezawodny nadzór oraz ergonomiczna kontrola podstacji, rozdzielni, sieci rozdzielniczych i elektrowni, a także farm wiatrowych oraz elektrowni fotowoltaicznych. Sterowniki opracowane przez COPA-DATA gwarantują zgodność ze standardami międzynarodowymi, takimi jak: IEC 61850, IEC 61400-25, IEC 60870, IEC61850 i DNP3. Dzięki integracji modułu zenon Logic, opartego na standardzie IEC 61131-3, zenon Energy Edition jest kompleksowym rozwiązaniem dla automatyki w branży energetycznej.

Platforma programowa zenon oferuje wiele modułów, które są dostosowane do potrzeb branży energetycznej. Wśród innych oprogramowań wyróżnia je: kompleksowość, łatwość w integracji, komunikacji zarówno z maszynami, jak i systemami wyższego rzędu oraz kompleksowe pozyskiwanie danych i zarządzanie nimi w celu optymalizacji procesów. Bardzo istotne są również kwestie bezpieczeństwa, w tym redundancji, a także autoryzowanego dostępu do danych. 

Cały czas jest bardzo duże zainteresowanie rozwiązaniami software’owymi, które umożliwiają wdrożenie IoT i cyfryzacji zarówno w przemyśle, jak i energetyce. Topową tematyką, o którą pytają nasi klienci, jest modularyzacja produkcji, popularna przede wszystkim w Europie i Stanach Zjednoczonych – mówi Urszula Bizoń-Żaba dyrektor zarządzający oraz prokurent w COPA-DATA Polska Sp. z o.o. – Dlatego też wszystkie powyższe możliwości udostępniliśmy w najnowszej wersji Platformy Programowej zenon 10. Zapewnia ona nie tylko wysoką wydajność dla aplikacji opartych na technologii HTML5, ale także możliwość korzystania z technologii kontenerowej Docker. Usługę gwarantującą bezpieczne zarządzanie autoryzacją i uwierzytelnianiem oraz niezawodne połączenie z istniejącymi systemami administracyjnymi, jak choćby Microsoft Active Directory.

Podczas rozmów z inżynierami COPA-DATA oraz w trakcie testowania wersji Demo oprogramowania będzie można osobiście przekonać się o tym, jak energetyka łączy się z innowacyjnością technologii IoT oraz jakie korzyści i wyzwania płyną z tytułu nieuchronnej digitalizacji świata, w tym również świata branży energetycznej. COPA-DATA rozumie, że bezpieczny system SCADA wymaga ciągłych ulepszeń i innowacji. O tym, jak zenon Software Platform realizuje założenia IoT oraz kwestie bezpieczeństwa, będzie można dowiedzieć się na spotkaniach z przedstawicielami firmy podczas targów EnergeTab w dniach 14.09–16.09.2021.

Źródło: COPA-DATA

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę