elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

COPA-DATA i zenon 10 na targach Energetab 2021

COPA-DATA
Reklama
Reklama

COPA-DATA, firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w rozwiązaniach dla automatyki przemysłowej i energetyki, producent innowacyjnej Platformy Programowej zenon, już po raz jedenasty będzie wystawcą podczas Międzynarodowych Targów EnergeTab. W związku z tym wszyscy związani z branżą energetyczną, w tym energetyką odnawialną, są zaproszeni do miejscowości Bielsko–Biała w dniach 14.09.2021–16.09.2021 na stoisko numer 31 w hali A.

EnergeTab to największe w Polsce targi, na których prezentowane są najnowocześniejsze urządzenia, aparatury i technologie skierowane specjalnie do przemysłu energetycznego. Dla wszystkich związanych z branżą energetyczną, w tym studentów kierunków związanych z energetyką, wrześniowe targi to najważniejsze wydarzenie w roku, gdyż dają one szansę spotkań z czołowymi przedstawicielami przedsiębiorstw energetyki przemysłowej oraz projektantami i dostawcami usług. Wystawcy z całego świata biorą w nich udział regularnie od 34 lat.

Reklama

W program targów dobrze wpisuje się oprogramowanie zenon, zwłaszcza wersja przeznaczona dla wspomnianej branży, czyli zenon Energy Edition, którego producentem jest COPA-DATA. Umożliwia on większą wydajność, lepszą komunikację, a przede wszystkim bezpieczeństwo w wytwarzaniu oraz dystrybucji energii. Dzięki oprogramowaniu zenon możliwe są niezawodny nadzór oraz ergonomiczna kontrola podstacji, rozdzielni, sieci rozdzielniczych i elektrowni, a także farm wiatrowych oraz elektrowni fotowoltaicznych. Sterowniki opracowane przez COPA-DATA gwarantują zgodność ze standardami międzynarodowymi, takimi jak: IEC 61850, IEC 61400-25, IEC 60870, IEC61850 i DNP3. Dzięki integracji modułu zenon Logic, opartego na standardzie IEC 61131-3, zenon Energy Edition jest kompleksowym rozwiązaniem dla automatyki w branży energetycznej.

Reklama

Platforma programowa zenon oferuje wiele modułów, które są dostosowane do potrzeb branży energetycznej. Wśród innych oprogramowań wyróżnia je: kompleksowość, łatwość w integracji, komunikacji zarówno z maszynami, jak i systemami wyższego rzędu oraz kompleksowe pozyskiwanie danych i zarządzanie nimi w celu optymalizacji procesów. Bardzo istotne są również kwestie bezpieczeństwa, w tym redundancji, a także autoryzowanego dostępu do danych. 

Cały czas jest bardzo duże zainteresowanie rozwiązaniami software’owymi, które umożliwiają wdrożenie IoT i cyfryzacji zarówno w przemyśle, jak i energetyce. Topową tematyką, o którą pytają nasi klienci, jest modularyzacja produkcji, popularna przede wszystkim w Europie i Stanach Zjednoczonych – mówi Urszula Bizoń-Żaba dyrektor zarządzający oraz prokurent w COPA-DATA Polska Sp. z o.o. – Dlatego też wszystkie powyższe możliwości udostępniliśmy w najnowszej wersji Platformy Programowej zenon 10. Zapewnia ona nie tylko wysoką wydajność dla aplikacji opartych na technologii HTML5, ale także możliwość korzystania z technologii kontenerowej Docker. Usługę gwarantującą bezpieczne zarządzanie autoryzacją i uwierzytelnianiem oraz niezawodne połączenie z istniejącymi systemami administracyjnymi, jak choćby Microsoft Active Directory.

Podczas rozmów z inżynierami COPA-DATA oraz w trakcie testowania wersji Demo oprogramowania będzie można osobiście przekonać się o tym, jak energetyka łączy się z innowacyjnością technologii IoT oraz jakie korzyści i wyzwania płyną z tytułu nieuchronnej digitalizacji świata, w tym również świata branży energetycznej. COPA-DATA rozumie, że bezpieczny system SCADA wymaga ciągłych ulepszeń i innowacji. O tym, jak zenon Software Platform realizuje założenia IoT oraz kwestie bezpieczeństwa, będzie można dowiedzieć się na spotkaniach z przedstawicielami firmy podczas targów EnergeTab w dniach 14.09–16.09.2021.

Źródło: COPA-DATA

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama