Conrad został dystrybutorem złączy Molex

Conrad został dystrybutorem złączy Molex Molex

Firma Conrad Electronic konsekwentnie kontynuuje swoją drogę do stania się wiodącą europejską platformą zaopatrzeniową w zakresie technicznych materiałów eksploatacyjnych i obecnie włącza do swojej oferty złącza Molex. Firma z siedzibą w USA jest jednym z największych producentów elementów złącznych na świecie. Dostarcza rozwiązania w zakresie złącz elektrycznych i elektroniki, które są znane z jakości i innowacyjności.

Conrad Sourcing Platform z ofertą ponad 750 000 produktów już teraz umożliwia proste, szybkie i kompleksowe zaopatrzenie. Rozwiązania firmy Molex optymalnie uzupełniają nasz wszechstronny asortyment dla profesjonalistów w dziedzinie elektroniki, przemysłu, automatyki i IT – wyjaśnia Michael Schlagenhaufer, senior director product & supplier strategy w Conrad Electronic.

W firmie Molex jesteśmy zadowoleni z nawiązania nowej współpracy. Dzięki firmie Conrad, która jest wiarygodnym partnerem w zakresie zaopatrzenia, szczególnie dla klientów B2B, możemy dotrzeć z naszymi rozwiązaniami do dużej liczby profesjonalnych użytkowników z sektorów przemysłowego i elektronicznego oraz osiągnąć jeszcze większą obecność na rynku lokalnym – oznajmił Paul Keenan, dyrektor ds. dystrybucji na Europę w firmie Molex.

Obecnie na Conrad Sourcing Platform dostępnych jest prawie 4.000 artykułów firmy Molex, w tym złącza USB-C i Molex Easy-On FFC/FPC. Złącza i gniazda USB-C są przystosowane do pracy z prądem znamionowym 5 A i umożliwiają przesyłanie danych z prędkością do 40 Gb/s. Złącza te są dostępne w wersjach do montażu pionowego, powierzchniowego i wpuszczengo, oferując różnorodne opcje lutowania i rozmieszczenia, a także wersje zamknięte, które wykorzystują wkładki z tworzywa sztucznego i nylonu odpornego na wysokie temperatury, by zapewnić wymaganą wytrzymałość – złącza FFC/FPC firmy Molex z bardzo dokładnym rozstawieniem pinów oraz złącza mini FFC/FPC w wersjach ZIF, bez ZIF, Front-Flip i Back-Flip. Obejmują one również szereg konstrukcji FPC-to-board i obsługują wysokie prędkości transferu danych, zapewniając w ten sposób zarówno wszechstronność, jak i wysoką niezawodność.

Źródło: Conrad Electronic

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę