Budowa nowej części Zakładu TS PCB

Wiosną tego roku firma TS PCB Techno-Service rozpoczęła budowę nowej części zakładu przy ulicy Benzynowej w Gdańsku.

Na działce o powierzchni 1882 metrów powstanie nowoczesna hala z segmentem biurowym o łącznej powierzchni zabudowy 727,44 m. Z racji depresyjnego charakteru terenu, nowy budynek osadzony będzie na 215 palach o długości od 12 do 16,5 m. Przestrzeń produkcyjną znajdą w nim stanowiska obróbki mechanicznej, testowania, kontroli końcowej oraz wysyłek wraz z magazynem. Dodatkowo przeniesione tam zostanie Biuro Obsługi Klienta, Dział Zarządzania Jakością, Sekcja CAM, Sekcja Wsparcia CAM oraz Sekcja Logistyki. W obiekcie przewidziane są także biura kierownictwa oraz dwie nowoczesne sale konferencyjne.

- Nowy budynek jest istotnym elementem rozwoju zakładu - podkreśla dyrektor TS PCB, Andrzej Wałachowski.

Dotychczasowa infrastruktura jest już niewystarczająca i nie pozwala na doskonalenie posiadanych technologii i wdrażanie nowych. Rozbudowa pozwoli na przeniesienie części gniazd produkcyjnych do nowych pomieszczeń. Umożliwi to poprawę warunków pracy i dalszy rozwój tych etapów produkcyjnych, natomiast powierzchnie zwolnione w starym budynku częściowo zostaną wykorzystane do modernizacji innych gniazd produkcyjnych, a częściowo będą przeznaczone do dalszego zagospodarowania. Drugim, ważnym elementem rozbudowy zakładu jest jego organizacyjne scalenie, czyli przeniesienie Biura Obsługi Klienta i Sekcji Wsparcia CAM do zakładu produkcyjnego, co usprawni przepływ informacji i organizację pracy.

Zakończenie prac budowlanych hali oraz części biurowej zaplanowano na połowę 2019 roku.

 

Źródło: TS PCB

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę