Bechtle pierwszym europejskim partnerem IT Solution Provider ze statusem Elite

Bechtle pierwszym europejskim partnerem IT Solution Provider Canva

Schneider Electric ogłosił, że Bechtle, jeden z głównych europejskich dostawców produktów i usług IT, został pierwszym europejskim partnerem IT Solution Provider, mającym status Elite. W ramach nowej odsłony programu partnerskiego mySchneider IT firma Bechtle uzyskała kluczowe akredytacje w zakresie komercyjnego i przemysłowego edge computingu, oprogramowania i usług cyfrowych oraz w obszarze projektowania, zasilania i chłodzenia centrów danych.

Bechtle, firma z siedzibą główną w Neckarsulm w Niemczech i prawie 100 oddziałami w 14 kluczowych lokalizacjach w Europie, jest jednym z głównych europejskich dostawców produktów, usług IT i usług zarządzanych oraz integratorem systemów. Skupienie się na „myśleniu globalnym i działaniu lokalnym” szybko ugruntowało pozycję firmy jako lidera w kanale dystrybucyjnym, dostarczając klientom w całym regionie specjalistyczną wiedzę techniczną z zakresu IT i centrów danych, a także znajomość kluczowych regulacji prawnych i wymagań biznesowych. 

Bechtle od ponad 40 lat współpracuje ze Schneider Electric i jest jednym z najdłużej współpracujących partnerów biznesowych firmy w obszarze IT. Obecnie jako pierwszy Elite IT Solution Provider Schneider Electric w Europie, firma dostrzega możliwość przyspieszenia rozwoju poprzez wspieranie klientów w centrach danych i środowiskach edge computingu, a także zarządzanie zrównoważonym cyklem życia produktów oraz usługami. 

– Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy pierwszym europejskim partnerem Elite, IT Solution Provider firmy Schneider Electric. Traktujemy nasze organizacje jako jeden zespół, który dostarcza klientom w Europie rozwiązania o znaczeniu krytycznym. Nowa akredytacja jeszcze bardziej wzmacnia nasze relacje, pomagając w rozszerzeniu strategicznych interesów biznesowych w zakresie usług zdalnego monitorowania i zarządzania centrami danych, zrównoważonego rozwoju IT oraz tych związanych z zarządzaniem cyklem życia produktów – mówi Nicole Dörr, dyrektor Datacenter Solutions w Bechtle.

Nowa odsłona programu partnerskiego mySchneider IT to wsparcie partnerów w kanale IT dzięki uproszczonej strukturze i zróżnicowanym specjalizacjom dla kluczowych sektorów, takich jak centra danych (Data Centers Solution Provider), rozwiązania IT (IT Solutions Provider) oraz oprogramowanie i zarządzanie usługami (Software & Services Provider). Program gwarantuje partnerom nowy zakres narzędzi sprzedażowych, szkoleń i zasobów wspierających, a także obejmuje korzyści dostosowane do każdej ze ścieżek specjalizacji. 

Na przykład specjalizacja IT Solution Provider umożliwia partnerom Schneider Electric połączenie wielu specjalizacji informatycznych, zapewniając możliwość identyfikacji, odsprzedaży, konfiguracji lub instalacji rozwiązań infrastruktury IT w ramach rynku małych i średnich przedsiębiorstw oraz wielkich korporacji. Kluczowe cechy obejmują:

* Nowy interfejs: łatwy w nawigacji interfejs programu oferuje sprzedawcom, partnerom i menedżerom wgląd w postępy firmy i poszczególnych jej pracowników w zakresie każdej z dostępnych specjalizacji. 

* Ulepszone ścieżki szkoleniowe: obejmują szeroki zakres narzędzi projektowych, szkoleń i zasobów, które pomogą partnerom zróżnicować i wzmocnić ich modele biznesowe oraz sprostać wymaganiom klientów.

* myRewards: dostosowane do wymagań biznesowych partnerów nagrody i zachęty finansowe, które mają na celu aktywne identyfikowanie, rozwijanie i kompleksowe realizowanie nowych możliwości biznesowych.

* Zrównoważony rozwój: oznacza dostęp do produktów i innych rozwiązań Schneider Electric oznaczonych etykietą Green Premium™. Ten symbol oznacza zrównoważone i cyrkularne działanie już na etapie projektowania, wiąże się z zapewnieniem pełnej zgodności z normami i przejrzystości, a także zmniejszonym wpływem na środowisko.
Kanał zerowy netto

Nowy program partnerski mySchneider IT prezentuje jasną strategię zrównoważonego rozwoju dla kanału dystrybucji poprzez produkty Green Premium oraz usługi Energy and Sustainability. Schneider Electric jako światowy lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki posiadający Platynowy Certyfikat Zrównoważonego Rozwoju przyznawany przez Ecovadis, doskonale wpisuje się w długoterminową strategię Bechtle w zakresie zrównoważonego rozwoju. Firma od wielu lat prowadzi sprzedaż odnowionego sprzętu komputerowego. Dzięki tym działaniom uzyskała Srebrny Certyfikat Ecovadis. 

– Jako firma, która dąży do tego, aby być liderem na rynku, stawiamy zrównoważony rozwój za kluczowy element strategii naszej organizacji. Naszym obowiązkiem jest ochrona planety dla przyszłych pokoleń. Wraz z rosnącą świadomością znaczenia zrównoważonego rozwoju, w oczekiwaniu na bardziej rygorystyczne przepisy międzynarodowe, nasz sojusz ze Schneider Electric pomaga nam realizować strategię „zero net” i wspierać klientów w całym regionie za pomocą zrównoważonych rozwiązań – dodaje Nicole Dörr.

– Cieszymy się, że Bechtle, wieloletni partner Schneider Electric, został naszym pierwszym europejskim partnerem Elite w segmencie IT Solution Provider. Niezależne badania przeprowadzone na nasze zlecenie przez firmę Canalys wykazały, że w przypadku aż 64% klientów strategie ESG wpływają na ich inwestycje w IT. Skoro zatem zrównoważony rozwój staje się kluczowym elementem decyzji zakupowych klientów, wierzę, że budowanie strategicznych sojuszy z firmami, które mają te same wartości i wizję, będzie kluczem do zbudowania prawdziwie zrównoważonego i bezemisyjnego kanału partnerskiego w branży IT – podkreśla z kolei David Terry, VP, IT channels, Schneider Electric, Europe.

Źródło: Schneider Electric

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę