Automatica. Firma teamtechnik zaprezentuje szybką analizę danych

Firma teamtechnik zaprezentuje szybką analizę danych automatica

Dzisiejsza automatyzacja jest inteligentna - generuje ogromne ilości danych. Potrzebna jest więc szybka i łatwa analiza i monitorowanie procesów i produktów oraz ich stała optymalizacja.

W czasie targów Automatica w Monachium teamtechnik Group będzie demonstrować, w jaki sposób na nowo budować system, korzystając z kompetencji programowych i własnego oprogramowania. W rezultacie bezpieczeństwo danych i ich ocena, możliwość śledzenia oraz obsługa rosnących ilości danych stają się coraz szybsze.

- W nowoczesnej automatyzacji przemysłowej kontrola i oprogramowanie stanowią obecnie około 50% inwestycji. Z tego powodu od lat intensywnie inwestujemy w nasze know-how w zakresie oprogramowania i technologii sterowania - podsumowuje sytuację Stefan Rosskopf, dyrektor generalny teamtechnik.

W czasie targów Automatica 2018 teamtechnik będzie prezentował wyniki swoich rozległych kompetencji w zakresie oprogramowania. Dane dotyczące produktu, systemu produkcji są oceniane stale w środowisku sieciowym w zwykłych sytuacjach automatyzacji. Oznacza to, że wskaźniki produkcji mogą być analizowane szybciej i bardziej niezawodnie, co zwiększa ich wydajność.

Oprogramowanie teamtechnik w ten sposób niezawodnie śledzi informacje, takie jak ustawienia maszyny, wersje sekwencji testowych, receptury i rodzaje partii. Ogromne ilości danych są kompresowane, aby można je było rozpakować i szybko udostępnić w dowolnym momencie.

- Nie ma potrzeby programowania wiedzy. Użytkownicy mogą łatwo edytować sekwencje testowe, zmieniać parametry procesu, konfigurować, a nawet optymalizować czasy cykli - całkowicie niezależnie, korzystając z programowania graficznego opartego na funkcji "przeciągnij i upuść" - wyjaśnia dr Matthias Bengel, wiceprezes ds. oprogramowania R&D w teamtechnik.

Prezentacje odbywać się będą na stoisku teamtechnik (hala A6, stoisko 302).

 

Źródło: Automatica

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę