Audyt technologiczny pomoże firmom określić zwrot z inwestycji w druk 3D

3DGence

3DGence, polski producent profesjonalnych drukarek 3D dla przemysłu, w odpowiedzi na zachodzące zmiany technologiczne w sektorze produkcyjnym wprowadza nową, bezpłatną usługę audytu dla firm. Dzięki niej przedsiębiorstwa będą miały możliwość sprawdzenia, w jakich obszarach mogą zastosować technologię druku 3D w swoich procesach, zwiększając tym samym swoją konkurencyjność na rynku.

Usługa audytu technologicznego skierowana jest do wszystkich przedsiębiorstw produkcyjnych działających na terenie Polski. Podczas wizyty w firmie wyspecjalizowany zespół 3DGence, składający się z dwóch inżynierów, przeprowadzi analizę wybranych procesów produkcyjnych i na jej podstawie przygotuje szczegółowe sprawozdanie.

Bardzo dużą zaletą takiego audytu jest możliwość skorzystania z wiedzy ekspertów spoza własnej organizacji. Pozwala to przede wszystkim dostrzec obszary, w których można obniżyć koszty i skrócić czas produkcji dzięki zastosowaniu druku 3D. Z naszego doświadczenia wynika, że wiele przedsiębiorstw po prostu nie wie, w jaki sposób ta technologia może pomóc im zoptymalizować niektóre procesy. To dlatego wprowadziliśmy do swojej oferty usługę audytu technologicznego. Szczególnie, że wdrażanie innowacji do przedsiębiorstw produkcyjnych to podstawa wzrostu konkurencyjności firm na całym świecie – mówi Mateusz Sidorowicz, Marketing Manager, 3DGence.

Wynikiem każdego audytu będzie sprawozdanie, w którym eksperci 3DGence zawrą m.in. analizę ROI wdrożenia technologii druku 3D, analizę środowiska pracy detalu czy porównanie czasu i kosztów wytwarzania wybranych części w dwóch różnych technologiach.

Na kilku wyselekcjonowanych przykładach pokażemy, jak wdrożenie technologii druku 3D obniża koszty i skraca czas procesów, który jest kluczowym wskaźnikiem efektywności produkcji. Dodatkowo wykonamy także jeden wydruk próbny, aby każda z firm, która zdecyduje się na taki audyt, mogła sprawdzić jakość swojego detalu wydrukowanego w technologii FDM – tłumaczy Mikołaj Skorupa, 3D Printing Application Engineer, 3DGence.

Coraz więcej firm produkcyjnych widzi dziś wymierne korzyści z zastosowania technologii druku 3D i wprowadza ją do swoich procesów. W przypadku firmy AMS-systems, zajmującej się konstrukcją maszyn, wykorzystanie drukarki 3D pozwoliło obniżyć koszty wykonywania detalu o 75%. Na małoseryjnej produkcji tylko jednego elementu do swoich urządzeń firma oszczędza rocznie 13 390 zł. Inwestycja w technologię addytywnę zwróciła się już po paru miesiącach.

Przedsiębiorcy, którzy chcą nadążyć za tempem zmian w produkcji, spowodowanych między innymi przez transformację cyfrową, powinni wiedzieć, jak nowe technologie mogą wesprzeć ich biznes. Jednak wprowadzenie jakichkolwiek modyfikacji w modelu produkcji musi zostać poprzedzone analizą możliwości i korzyści, jakie może przynieść wdrożenie innowacji. Nam, firmie, która ma rozległe doświadczenie w aplikacjach druku 3D w przemyśle na całym świecie, łatwiej jest ocenić wymierne korzyści z implementacji tej technologii i pokazać je firmom. Wiemy, że dla wielu przedsiębiorstw proponowany przez nas audyt to szansa na dostrzeżenie nowych sposobów optymalizacji swoich procesów produkcyjnych – mówi Karol Kula, Sales Manager, 3DGence.

Źródło: 3DGence

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę