Advantech wprowadza na rynek DeviceOn Module

Advantech wprowadza na rynek DeviceOn Module Advantech

Advantech Europe wprowadza na rynek WISE-1510-DOM DeviceOn Module, nowy certyfikowany moduł bezprzewodowy do natychmiastowego połączenia czujników z chmurą, dostarczany w kompaktowej obudowie w standardzie przemysłowym i gotowy do użycia bez konieczności programowania.

Rodzina modułów DeviceOn Module to gotowe do użycia połączenie modułów sprzętowych i oprogramowania sprzętowego do urządzeń inteligentnych, umożliwiające szybkie wdrażanie czujników niestandardowych lub częściowo niestandardowych.

Powszechne modułowe podejście do rozwiązań inteligentnych czujników

Obszary zastosowań są niemal nieograniczone ‒ to modułowe podejście do rozwiązań inteligentnych czujników oznacza, że producenci oryginalnych czujników mogą się skoncentrować na swojej podstawowej działalności związanej z technologią wykrywania, jednocześnie wykorzystując możliwości firmy Advantech w zakresie przetwarzania i transferu danych.

Potencjalne zastosowania obejmują: monitorowanie łańcucha chłodniczego / chłodni, inteligentne zarządzanie odpadami, śledzenie aktywów, inteligentne rolnictwo i inteligentne oświetlenie uliczne. WISE-1510-DOM DeviceOn Module to moduł zgodny z M2.COM o  wymiarach 22 mm × 30 mm, który zawiera modem bezprzewodowy, złącze antenowe MHF4, procesor Arm® Cortex-M4 oraz różne interfejsy we/wy dla czujników. Moduł jest gotowy do użycia na standardowych lub niestandardowych płytach nośnych firmy Advantech, a łączność bezprzewodową i interfejsy czujników można łatwo skonfigurować za pomocą graficznego interfejsu użytkownika.

Dzięki WISE-1510-DOM projektanci czujników mogą łatwo zintegrować łączność dalekiego zasięgu LoRaWAN w swoich urządzeniach. Moduł zużywa mało energii w trybach nadawania i odbioru oraz posiada tryb głębokiego uśpienia pobierający zaledwie 36 µA. Wkrótce będą dostępne warianty obsługujące telefonię komórkową NB-IoT/LTE-M, Bluetooth, Wi-Fi i inne standardy.

Oprogramowanie sprzętowe WISE-DeviceOn firmy Advantech jest już zintegrowane. Stos oprogramowania sprzętowego DeviceOn zapewnia wszystkie funkcje oprogramowania niezbędne do współpracy z szeroką gamą obsługiwanych czujników, umożliwiając dynamiczną konfigurację czujników, np. nazw i progów, obsługę czujników i zdarzeń oraz buforowanie danych. Do sterowania czujnikami i wejściami/wyjściami przewidziano wiele interfejsów, w tym jeden UART (opcjonalnie), GPIO, cztery kanały ADC, PWM, SPI oraz I2C. Konfigurację lub aktualizację oprogramowania sprzętowego można łatwo przeprowadzić przez USB.

Warstwa serwera DeviceOn może być hostowana na dowolnej platformie

Advantech zapewnia domyślne integracje z Microsoft Azure i WISE-PaaS/EnSaaS (platforma chmurowa Advantech) oraz interfejsy do innych platform chmurowych, takich jak Google czy AWS, a także wsparcie na miejscu, z wykorzystaniem własnej infrastruktury IT lub odpowiedniego sprzętu serwerowego DeviceOn firmy Advantech. Advantech oferuje również wybór trzech kompatybilnych płyt czujników DeviceOn Module, które dodatkowo pomagają w opracowywaniu czujników do szybkiego śledzenia. Obejmują one DOM-SB-001 do wykrywania temperatury, wilgotności i jasności, DOM-SB-003, który łączy czujnik jasności z czujnikiem zbliżeniowym czasu przelotu i czujnikiem zasięgu oraz DOM-SB-004 do pomiaru jakości powietrza i jasności.

Zestaw ewaluacyjny jest dostępny w trzech konfiguracjach, aby uruchomić urządzenie bez dodatkowego sprzętu: tylko płytki, płytki z obudową lub płytki z obudową i bramą LoRaWAN WISE-6610-E100-A, umożliwiając skalowalność do 100 węzłów. Jeśli potrzebne jest wsparcie projektowe i konstrukcyjne, aby dostosować swoje rozwiązanie czujnikowe do indywidualnych potrzeb, Advantech oferuje najnowocześniejsze usługi projektowe i produkcyjne dla indywidualnych wymagań, obsługiwane lokalnie przez nasze europejskie centra projektowe i zespoły.

Źródło: Advantech

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę