Advantech Connect – seria konferencji o przyszłości przemysłu

Advantech Connect – seria konferencji o przyszłości przemysł Advantech

Firma Advantech rozpoczęła Advantech Connect, czyli serię wirtualnych konferencji. W sumie w ciągu najbliższych trzech miesięcy zostanie zorganizowanych ponad 20 sesji online.

Advantech Connect rozpoczął się 24 lutego sesją Visionary Keynote. Wsórd gości znaleźli się partnerzy strategiczni Microsoft i Intel, Alfonso Velosa III, analityk z firmy Gartner, Ken Forster, założyciel firmy Momenta oraz profesor William Webb, autor książki „The Internet of Things Myth". Zaproszeni eksperci omówili trendy w branży IIoT oraz spostrzeżenia z różnych perspektyw, takie jak „blind spots" rozwoju IoT, promowanie transformacji cyfrowej przedsiębiorstw za pomocą AIoT oraz przyspieszenie tworzenia ekosystemu partnerów poprzez fundusze inwestycyjne kapitału wysokiego ryzyka. Dzięki dogłębnej analizie sposobów wykorzystania AIoT do przyspieszenia transformacji cyfrowej i innowacji można szybko uzyskać dostęp do interesujących możliwości biznesowych w ramach IIoT.

Rynek AIoT może osiągnąć wartość 450 mld USD w 2025 r.

Według raportu Gartnera, rynek AIoT osiągnie wartość 450 mld USD do 2025 roku. W ramach tego rynku, zintegrowane rozwiązania i usługi będą stanowiły większość (około 55%) działalności związanej z IoT. Dlatego uważam, że do 2025 roku ekosystem IoT będzie znacznie lepszy – powiedział KC Liu, dyrektor generalny Advantech. I stwierdził ponadto, że powodem, dla którego IoT nie rozwija się tak szybko, jak oczekiwano 10 lat temu, jest fakt, że ekosystemy AIoT muszą ewoluować stopniowo, krok po kroku, od Etapu 1.0 do Etapu 4.0.

Etap 1.0: Utworzenie WISE-PaaS: Wymagane są rozwiązania IoT-PaaS. Advantech rozpoczął rozwój WISE-PaaS w 2015 r., a wprowadził go na rynek w 2018 r.

Etap 2.0:Zintegrowane aplikacje przemysłowe: Opracowywanie aplikacji przemysłowych jako elementów konstrukcyjnych w celu zapewnienia łatwej integracji rozwiązań. Advantech opracowuje gotowe do integracji aplikacje przemysłowe i zestawy rozwiązań dla integratorów rozwiązań w takich dziedzinach jak: iFactory, energia i środowisko, usługi publiczne, iRetail, iBuilding oraz iHealthcare.

Etap 3.0: Połączenia międzysystemowe w aplikacjach i domenach: Aplikacje przemysłowe i aplikacje domenowe powinny być odpowiednio połączone, aby integratorzy rozwiązań mogli dołączyć do ekosystemu i rozpocząć powielanie rozwiązań na innych polach. Aby to osiągnąć, Advantech postawił przed sobą cztery zadania: osiągnięcie gotowości pakietu aplikacji, zainicjowanie kolejnych przełomowych technologii, nawiązanie silnych i zaangażowanych relacji z integratorami rozwiązań domenowych oraz zbudowanie zespołu sprzedaży rozwiązań.

Etap 4.0: Integratorzy wprowadzają innowacje: Szybkie i skuteczne opracowanie innowacyjnych rozwiązań. Pozwoli to integratorom systemów domenowych i całej branży IoT osiągnąć gwałtowny wzrost. W końcu cyfrowa transformacja wszystkich dziedzin stanie się powszechną rzeczywistością.

Trzy miesiące, pięć głównych tematów i ponad 20 forów branżowych

Aby zapewnić partnerom ze wszystkich regionów świata możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami w zakresie przemysłowego IoT, Advantech Connect Global będzie składało się z ponad 20 sesji  tematycznych. Będą one skupione wokół pięciu głównych tematów, dostępne w dwóch strefach czasowych (Paryż i Nowy Jork).

5 głównych tematów

Fora tematyczne

Embedded IoT

Przyszłość Edge & AI

Transformacja Edge-to-Cloud

Wbudowany AIoT w akcji

Przemysłowa łączność bezprzewodowa i 5G

Skuteczne rozwiązania medyczne

Uproszczanie celów biznesowych

Platforma Cloud IoT WISE-PaaS

Platforma i rynek w chmurze WISE-PaaS

Współtworzenie WISE-PaaS

Przemysłowy IoT

Transformacyjny przemysłowy IoT

Przemysłowa sztuczna inteligencja napędza wdrażanie IoT

Cyfryzacja i efektywność inteligentnych fabryk

Zrównoważona energia i środowisko, eksploatacja i konserwacja

Inteligentne maszyny – konserwacja i prognostyka

Inteligentny transport miejski i mobilność

Rozwiązania i usługi dla inteligentnych miast

iHospital

Teleporady lekarskie i rozwiązania mobilne

Sektor detaliczny

Sektor hotelowo-gastronomiczny

Logistyka i zarządzanie flotą

Tablety przemysłowe

Technologie i rozwiązania IoT w chmurze

Technologie i sieci IoT działające w chmurze

Rozwiązania 5G, chmura i wideo

Na konferencję zaproszeni są również eksperci technologiczni i branżowi w dziedzinach edge-to-cloud, platformy Cloud IoT, AI, 5G, inteligentnego transportu, środowiska i energii, inteligentnej opieki zdrowotnej, inteligentnej logistyki, inteligentnego handlu detalicznego i innych. Szerokie spektrum gości, pozwoli na podzielenie się swoimi opiniami i spostrzeżeniami z uczestnikami spotkania, w nadziei, że przyniesie to korzyści klientom i partnerom oraz przyspieszy transformację cyfrową.

Źródło: Advantech

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę