Zintegrowany łańcuch wartości Rittal i Eplan na Energetab 2019

Rittal

Międzynarodowe targi energetyczne Energetab rozpoczną się już we wtorek, 17 września w Bielsku-Białej. W ramach największego w Polsce wydarzenia branży energetycznej, firmy Rittal i Eplan zaprezentują zintegrowany łańcuch wartości, czyli systemowe podejście do optymalizacji procesu prefabrykacji szaf sterowniczych i rozdzielni, które pozwala firmom znacząco zmniejszyć koszty, skrócić czas i zwiększyć wydajność produkcji.

Zintegrowany łańcuch wartości jest odpowiedzią na coraz większe potrzeby przedsiębiorców, którzy poszukują innowacyjnych rozwiązań. Dzięki połączeniu kompetencji Eplan w zakresie projektowania oraz doświadczenia Rittal w zakresie systemów rozwiązań i automatyzacji produkcji, skuteczna optymalizacja oraz industrializacja łańcucha wartości w procesach prefabrykacji szaf sterowniczych i rozdzielnic stała się faktem.

W ramach zintegrowanego łańcucha wartości, Eplan odpowiedzialny jest za środowisko, w którym powstaje cyfrowy model projektu, poprawność danych i projektu oraz za wymianę danych pomiędzy tym środowiskiem projektowym a maszynami Rittal. Rittal zaś odpowiada za dostarczenie najwyższej jakości produktów niezbędnych do realizacji procesu produkcyjnego oraz rozwiązań do ich dalszej automatycznej prefabrykacji.

Wydarzenia takiej rangi jak Energetab, to doskonała okazja do poznania możliwości, jakie stwarzają nowoczesne systemy szaf sterowniczych i obudów. Na naszym stoisku zainteresowani będą mogli dowiedzieć się jak wykorzystać możliwości, jakie dają rozwiązania z zakresu prefabrykacji szaf sterowniczych 4.0, czyli oprogramowania pomagającego stworzyć cyfrowego bliźniaka szafy, rozwiązania systemowe w postaci szaf, rozdziału mocy i kontroli klimatu oraz systemy automatyzacji procesu prefabrykacji - mówi Krzysztof Getko, produkt manager firmy Rittal.

Podczas targów Energetab w Bielsku-Białej, w specjalnie przygotowanym RiTruck’u na stoisku nr 7 w strefie L3, eksperci firmy Eplan oraz Rittal zaprezentują korzyści płynące z zastosowania zintegrowanego łańcucha wartości.

Źródło: Rittal

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę