elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Zawody Robo Challenge dla specjalistów z branży robotyki

Robo Challenge
Reklama
Reklama

W dniach 19-20 października br. odbędą się pierwsze w Polsce profesjonalne zawody w programowaniu robotów oraz tworzeniu stanowisk zrobotyzowanych Robo Challenge.

Do udziału zaprosiliśmy niezależnych specjalistów, firmy zawodowo zajmujące się integracją robotów przemysłowych oraz uczelnie techniczne z całego kraju – mówi Maciej Ratajczak, pomysłodawca i dyrektor organizacyjny zawodów. 

Reklama

Użytkownicy często kojarzą robotyzację i automatyzację z czymś bardzo skomplikowanym. Na Robo Challenge chcemy pokazać że jest zupełnie odwrotnie – dodaje Arkadiusz Błaut z firmy  FANUC Polska, dyrektor techniczny zawodów. 

O tym jak szybko zmienia się rynek świadczą słowa Marcina Lesiaka z firmy Schunk: – Kiedy rozpoczynałem pracę w branży, firmy z dziedziny automatyki otwierały swoje oddziały w Polsce. W tamtych czasach zaledwie 10% było zapytaniami z zakresu automatyki. W tej chwili ich liczba plasuje się na poziomie 60%.

Robo Challenge to także doskonała okazja dla obserwatorów do poszerzenia wiedzy na temat robotyki, budowy i działania stanowisk zrobotyzowanych oraz wspierających elementów automatyki.

Nasze doświadczenia oraz doświadczenia naszych klientów spowodowały, że automatyka stała się prosta i intuicyjna jak obsługa smartfona – zapewnia Piotr Chościński z firmy Lenze.

Reklama

Ci klienci, którym pomagaliśmy parę lat temu stawiać pierwsze kroki, dziś wskazują nam kierunek dalszej robotyzacji w swoim zakładzie. To oni są specjalistami w swojej dziedzinie – dodaje Mateusz Amroziński, FANUC Polska

Na miejscu będzie można spróbować swoich sił, poznać działania najnowszych systemów: bezpieczeństwa, PLC, transportowych, wymiany narzędzi, napędowych oraz innych. Eksperci doradzą oraz udzielą wsparcia w kontekście potencjalnego wdrożenia aplikacji. 

To ważne, ponieważ: – Automatyzujemy proces, żeby by odciążyć człowieka z ciężkich i powtarzalnych czynności. Jednak człowiek zawsze będzie potrzebny na przykład do celów serwisowych albo do tego, aby współpracować z robotem. Zatem bezpieczeństwo będzie ważne zawsze. Systemy bezpieczeństwa będą zawsze potrzebne w systemach zrobotyzowanych – mówi Adam Tupacz, SICK

Całość uzupełni część konferencyjna, podczas której prezentowane będą najnowsze dostępne na rynku rozwiązania. Wszystko na jednym, żywym organizmie działającym w duchu Industry 4.0 i specjalnie przygotowanej ścieżce zadań oraz stanowisk zrobotyzowanych.

Dziesięć lat temu przygotowanie zawodów jak Robo Challenge było by na takim poziomie niemożliwe. Dzisiaj nie możemy jeszcze konkurować z wieloma krajami pod względem ilości zainstalowanych robotów ale na pewno producenci stanowisk zrobotyzowanych którzy z nami współpracują mogą pochwalić się aplikacjami pod względem trudności oraz jakości rozwiązanych problemów – podsumowuje Jędrzej Kowalczyk z FANUC Polska.

>>Więcej informacji na temat projektu, program spotkania oraz rejestracja udziału na stronie>>

Źródło: Robo Challenge

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama