Za nami kolejna edycja technicznych szkoleń firmy Instom

Za nami kolejna edycja technicznych szkoleń firmy Instom Instom

14 maja w siedzibie głównej firmy Instom w Łodzi odbyły się techniczne szkolenia i warsztaty w ramach akademii bezpieczeństwa Instom.

Jest to już drugie tego typu spotkanie organizowane przez dostawcę rozwiązań z obszaru automatyki przemysłowej.  

Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia byli eksperci z firmy Pizzato Elettrica: Sales Manager Massimo Spenga i Product Manager Francesco Lo Giudice, którzy zaprezentowali nowość – najmniejszy na świecie rygiel/wyłącznik bezpieczeństwa RFID z serii NX. Mierzy on 94,5 mm, a jego siła trzymania dochodzi do 6000 N. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie na rynku o tak niewielkich rozmiarach. 

Podczas spotkania została zaprezentowana również bramka komunikacyjna P-connect, która umożliwia podłączenie nawet do 6 urządzeń w sieci danych PROFINET/PROFISAFE, i kaseta sterownicza z serii BN z możliwością konfiguracji poprzez IO-Link

Ponadto zaproszeni goście mogli krok po kroku zapoznać się z konfiguracją czytników kodów 1D i 2D serii Blade oraz Matrix320, skanera Laser Sentinel Enhanced firmy Datalogic oraz projektowaniem wygrodzeń bezpieczeństwa firmy Protec. 

Spotkanie odbyło się w duchu dobrych praktyk związanych z aspektami bezpieczeństwa oddawanych do użytkowania maszyn i urządzeń poprowadzonych przez Jacka Gurzyńskiego z firmy Elokon Polska.

Źródło: Instom

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę