elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Wystartowała 10. edycja konkursu manus

igus
Reklama
Reklama

Już po raz dziesiąty firma igus organizuje konkurs manus, w ramach którego nagrodzone zostaną najciekawsze aplikacje z zastosowaniem polimerowych łożysk, które będą się wyróżniać techniczną i ekonomiczną efektywnością oraz kreatywnością i odwagą konstruktora.

Celem konkursu jest zademonstrowanie technicznej przewagi elementów maszyn wykonanych z tworzyw sztucznych: gdzie niepozorna polimerowa tuleja trwale rozwiązała wieloletni problem maszyny, bądź też gdzie jedynie zastosowanie łożysk polimerowych umożliwiło pracę aplikacji lub znacząco udoskonaliło jej funkcjonowanie.

Reklama

W ramach konkursu, oprócz złotej, srebrnej i brązowej nagrody, po raz pierwszy przyznana zostanie zielona nagroda manus za aplikację, która będzie charakteryzować się pozytywnym wpływem na środowisko.

Nagrody w konkursie manus 2021:

1. nagroda – złoty manus, certyfikat i nagroda pieniężna w wysokości 5000 euro;
2. nagroda – srebrny manus, certyfikat i nagroda pieniężna w wysokości 2500 euro;
3. nagroda – brązowy manus, certyfikat i nagroda pieniężna w wysokości 1000 euro.

Reklama

Nowość: zielony manus, certyfikat i nagroda pieniężna w wysokości 1000 euro.

Jak co roku, poza edycją międzynarodową odbędzie się także konkurs lokalny i przyznane zostaną polskie nagrody manus 2021. Również spośród wszystkich zgłoszonych aplikacji z Polski wybrane zostaną najciekawsze propozycje, których twórcy otrzymają także atrakcyjne nagrody.

>>Zobacz rozstrzygnięcia polskiej edycji konkursu manus 2019<<

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 lutego 2021 r.

Źródło: igus

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama