Wystartowała 10. edycja konkursu manus

Wystartowała 10. edycja konkursu manus firmy igus igus

Już po raz dziesiąty firma igus organizuje konkurs manus, w ramach którego nagrodzone zostaną najciekawsze aplikacje z zastosowaniem polimerowych łożysk, które będą się wyróżniać techniczną i ekonomiczną efektywnością oraz kreatywnością i odwagą konstruktora.

Celem konkursu jest zademonstrowanie technicznej przewagi elementów maszyn wykonanych z tworzyw sztucznych: gdzie niepozorna polimerowa tuleja trwale rozwiązała wieloletni problem maszyny, bądź też gdzie jedynie zastosowanie łożysk polimerowych umożliwiło pracę aplikacji lub znacząco udoskonaliło jej funkcjonowanie.

W ramach konkursu, oprócz złotej, srebrnej i brązowej nagrody, po raz pierwszy przyznana zostanie zielona nagroda manus za aplikację, która będzie charakteryzować się pozytywnym wpływem na środowisko.

Nagrody w konkursie manus 2021:

1. nagroda – złoty manus, certyfikat i nagroda pieniężna w wysokości 5000 euro;
2. nagroda – srebrny manus, certyfikat i nagroda pieniężna w wysokości 2500 euro;
3. nagroda – brązowy manus, certyfikat i nagroda pieniężna w wysokości 1000 euro.

Nowość: zielony manus, certyfikat i nagroda pieniężna w wysokości 1000 euro.

Jak co roku, poza edycją międzynarodową odbędzie się także konkurs lokalny i przyznane zostaną polskie nagrody manus 2021. Również spośród wszystkich zgłoszonych aplikacji z Polski wybrane zostaną najciekawsze propozycje, których twórcy otrzymają także atrakcyjne nagrody.

>>Zobacz rozstrzygnięcia polskiej edycji konkursu manus 2019<<

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 lutego 2021 r.

Źródło: igus

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę