Tysiące odwiedzających wirtualne targi igusa
Firma igus postanowiła wyjść naprzeciw obecnej sytuacji i ułatwić swoim potencjalnym klientom kontakt oraz zapoznanie się z najnowszą ofertą firmy. Internetowe targi i wirtualne stoisko igusa odwiedziło już ponad 50 000 osób.
W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy firma igus wprowadziła na rynek ponad 120 innowacyjnych produktów ze swojego 400-metrowego stoiska wybudowanego w siedzibie firmy w niemieckiej Kolonii. Oprócz 10 000 spotkań z klientami ponad 53 000 odwiedzających przeszło przez wirtualną wersję stoiska igus, które jest online’owym odzwierciedleniem tej rzeczywistej wystawy. W gronie ponad 10 000 odwiedzających targi było również sporo klientów z Polski. Radomir Ochocki, dyrektor zarządzający firmy igus Polska, odbył w tym czasie wiele spotkań z klientami z Polski podczas targów online.
– Na spotkania zazwyczaj zapraszamy eksperta ds. produktu z Kolonii, który jest naszymi oczami na stoisku i zabiera nas w trasę. Chociaż wolimy kontakt twarzą w twarz, ta cyfrowa alternatywa okazała się popularna i skuteczna, a od jej wprowadzenia, na naszych targach powitaliśmy już ponad 10 000 klientów z całego świata – tłumaczy Radomir Ochocki. – Kiedy w wyniku pandemii kolejne targi były odwoływane, szybko stało się jasne, że musimy działać niestandardowo i zaprojektować alternatywę, która będzie jak najbardziej zbliżona do prawdziwej wystawy. Te targi online są teraz kluczowym elementem wsparcia cyfrowego, które oferujemy naszym klientom.
Internetowe targi, które odbywają się pod hasłem „technologia w górę, koszty w dół. To nasza praca”, pozwoliły na zaprezentowanie oferty firmy igus, obejmującej m.in. rozwiązania do niskokosztowej automatyzacji, technologię łożysk ślizgowych oraz system autoglide 5, który bezpiecznie prowadzi kable i węże na duże odległości, będąc jednocześnie ekonomicznym rozwiązaniem. Również tą wirtualną drogą odbyły się konferencje prasowe, premiery produktów i rozstrzygnięcie konkursu vector 2020, który honoruje inspirujące rozwiązania z zakresu systemów e-prowadnikowych z przewodami. Organizowane były również seminaria online, podczas których klienci mogli dowiedzieć się o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie trybopolimerów - od planowania projektów przez wsparcie montażowe, po recykling i metody druku 3D.
Źródło: igus