Tradycyjna energetyka i odnawialne źródła energii pod jednym dachem

Enex

To już 22. edycja jednego z największych wydarzeń branży energetycznej w Polsce. Targi Enex/ Enex Nowa Energia co rok przyciągają setki zwiedzających zainteresowanych tematem energii.

Tradycyjna energia i jej pozyskiwanie stanowi niezwykle ważną część polskiego przemysłu, a przedsiębiorstwa trudniące się jej pozyskiwaniem są siłą napędową rodzimej gospodarki. Targi Enex/ Enex Nowa Energia od lat stanowią miejsce spotkań branży, ułatwiają kontakt między przedsiębiorcami skupiającymi wokół energii pozyskiwanej w tradycyjny, ale także nowatorski sposób.

Targi Enex/ Enex Nowa Energia przeznaczone są dla branżowych zwiedzających, którzy pragną nawiązać współpracę z partnerami z gałęzi energetyki zawodowej oraz OZE. Gośćmi wydarzenia są przedstawiciele firm, takich jak zakłady energetyczne, producenci osprzętu i urządzeń dystrybuujących energię, specjaliści i naukowcy z uczelni technicznych. Wśród zwiedzających nie brakuje również przedstawicieli urzędów miast i gmin, którzy decydują o wydatkach energetycznych branży. Przed przyjazdem warto się zarejestrować na stronie targów.

Salon Energetyki Zawodowej
Salon Energetyki Zawodowej został stworzony z myślą o firmach i podmiotach zaangażowanych w produkcję energii pozyskiwanej z tradycyjnych źródeł, a także sprzętu i części używanych do jej przetwarzania. Targi Enex to miejsce dla producentów przetworników, okablowań, skrzyń rozdzielczych czy liczników energii. 

ENERGIA PL 
Debiutująca w 2018 roku konferencja ma na celu otwarcie dyskusji o przetwarzaniu energii i magazynowaniu jej nadwyżek. W panelach dyskusyjnych zeszłorocznej edycji udział wzięli wybitni specjaliści z Politechniki Warszawskiej czy Polskiej Akademii Nauk. Wsparciem dla teoretyków byli także praktycy na co dzień zajmujący się tematem – przedstawiciele firm i przedsiębiorstw powiązanych z tematem energii konwencjonalnej. 

Nie inaczej będzie także podczas tegorocznej konferencji. Dwa dni spotkania podzielono na trzy panele – pierwszego dnia uczestnicy dyskutować będą m.in. o regulacjach prawnych, technologiach bateryjnych oraz układach sterowania, drugiego zaś zostaną podjęte tematy rozwiązań dla elektromobilności – zarówno te teoretyczne, jak i te, dotyczące realizowanych praktyk.

Wśród prelegentów znajdą się między innymi przedstawiciele dystrybutorów - PGE, Tauron, Energa, ale także ASP Energia, Energoprojekt, Centrum Badawcze PAN KENZO, Hoppecke Baterie Polska czy Politechniki Warszawskiej. Przed udziałem w konferencji trzeba się zarejestrować wypełniając stosowny formularz.

Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła
Wydarzenia organizowane przez Redakcję GlobEnergia oraz Targi ENEX Nowa Energia stały się już tradycją. Coroczne spotkania skupiają inwestorów, doradców, wykonawców zainteresowanych tematyką pomp ciepła i fotowoltaiki. Fora przyciągają także szereg potencjalnych klientów, którzy coraz częściej sięgają po alternatywne rozwiązania grzewcze. Tematy poruszane w trakcie obu wydarzeń dotyczą nowości na rynku, problemów instalacyjnych czy nowatorskich sposobów wykorzystania fotowoltaiki i pomp ciepła. Formularz rejestracyjny na Solar+ znajduje się tutaj a na Forum Pomp Ciepła - w tym miejscu.

Kongres PORT PC „Dom bez rachunków”
VII Kongres PORTPC przebiegnie pod hasłem „budynek bez rachunków”. Oprócz tego ważnymi tematami będą zastosowanie i znaczenie pomp ciepła w przemyśle oraz efektywna elektryfikacja ogrzewania jako najskuteczniejszy kierunek dekarbonizacji w Unii Europejskiej. W trakcie kongresu przedstawione zostaną także aktualne informacje o programie „Czyste powietrze” i perspektywy zmian programu.

Nowe wydarzenie - Targi Izolacji Przemysłowych 4INSULATION
Równocześnie z targami branży energetyki ENEX oraz odnawialnych źródeł energii ENEX Nowa Energia odbędzie się czwarta edycja Międzynarodowych Targów Izolacji Przemysłowych 4INSULATION. Wydarzenie po raz pierwszy będzie miało miejsce Targach Kielce. Również wymagana jest rejestracja poprzez wypełnienie formularza

Celem Targów 4INSULATION jest stworzenie platformy spotkań producentów
i wykonawców izolacji przemysłowych. Wydarzenie będzie miejscem prezentacji najnowszych technologii z zakresu izolacji przemysłowych, produktów oraz materiałów oraz sposobem nawiązania kontaktów biznesowych z przedstawicielami polskich, a także zagranicznych firm. Adresatami targów 4INSULATION są profesjonaliści z dziedziny izolacji, firm przemysłu energetycznego, chemicznego i petrochemicznego, dystrybutorów, konstruktorów, konserwatorów instalacji oraz osób kształcących się w zawodzie.

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę