Sterownik Central Smart Lighting Controller firmy MICROSENS optymalizuje wielkopowierzchniowe instalacje oświetleniowe

Microsense

MICROSENS rozszerza swoje oparte na technologii IP rozwiązanie oświetleniowe Smart Lighting o centralne źródło prądu stałego dla oświetlenia LED. Sterownik Central Smart Lighting Controller upraszcza instalację, konserwację i przebudowę zwłaszcza w przypadku wielu lamp w sieci.

Smart Lighting firmy MICROSENS to zdecentralizowane, oparte na protokole IP rozwiązanie oświetleniowe dla inteligentnych budynków. Standardowe kable sieciowe służą tu jednocześnie do zasilania i przesyłania informacji sterujących energooszczędnym oświetleniem LED z funkcją przyciemniania. Zmniejsza to pracochłonność instalacji w porównaniu z tradycyjnie podłączonymi rozwiązaniami oświetleniowymi, ponieważ nie trzeba przeprowadzać odrębnej, kosztownej instalacji zasilania 230 V ani magistrali sterującej.

Central Smart Lighting Controller

Sterownik Central Smart Lighting Controller pełni funkcję wieloportowego źródła prądu stałego dla nawet 24 indywidualnie sterowanych lamp LED. Za pośrednictwem standardowych kabli miedzianych każda z lamp ma do dyspozycji moc sięgającą 50 W na lampę. Zintegrowany regulator dba o równomierne generowanie światła i przyciemnianie bez migotania. Cztery kablowe wejścia magistrali umożliwiają podłączenie czujników ruchu i obecności. Z systemem można też bezprzewodowo zintegrować wyłączniki światła i inne czujniki lub urządzenia wykonawcze. Obecnie obsługiwane są standardy radiowe EnOcean i IP500. Sterownik Central Smart Lighting Controller nie ma wentylatora, dzięki czemu znakomicie nadaje się do montażu w suficie podwieszanym lub szafie rozdzielczej 19“. Pozwala to bezproblemowo rozbudowywać lub serwisować instalację oświetleniową.

W sterowniku Central Smart Lighting Controller firmy MICROSENS zainstalowana jest aplikacja do obsługi automatyki budynkowej o nazwie Smart Director. Służy ona do zarządzania i sterowania lampami lub grupami lamp zgodnie ze zdefiniowanymi scenariuszami oświetleniowymi. Ponadto aplikacja integruje z automatyką ogrzewanie i zacienianie. Oprogramowanie nadrzędne Smart Building Manager zarządza większymi pomieszczeniami, piętrami lub całymi kompleksami budynków.

Idealne rozwiązanie dla dużych instalacji oświetleniowych

Sterownik Central Smart Lighting Controller rozszerza gamę rozwiązań Smart Lighting, przeznaczoną przede wszystkim dla planistów większych scenariuszy oświetleniowych. Jest to więc idealne rozwiązanie dla biur o dużej powierzchni, centrów handlowych, hoteli, szpitali i przemysłu. W przypadku przebudowy czy reorganizacji i nowego podziału przestrzeni operator może łatwo, kilkoma kliknięciami myszką, połączyć lampy w dowolne grupy logiczne.

 

 

Źródło: MICROSENS

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę