Rosną zyski Facebooka

Facebook

Zysk netto Facebooka w trzecim kwartale wyniósł 5,1 mld dolarów. Jest to wzrost zgodny z oczekiwaniami analityków i nie zaszkodziły mu problemy z fałszywymi wiadomościami ani naruszeniem bezpieczeństwa danych.

Portal notuje bardzo wysokie przychody z reklam mobilnych. Przez ostatni rok odnotowano wpływ w wysokości 12,5 mld dol. Jest to ponad 90% wszystkich wpływów ogółem.

ARPU wzrosło o 20%. Jak zauważyła agencja Bloomberg byłby to wynik satysfakcjonujący chyba każde przedsiębiorstwo. Ale w przypadku Facebooka jest to najsłabszy wynik od pięciu lat.

Dzienna liczba aktywnych użytkowników wzrosła do 1,49 mld. Jest to możliwe dzięki popularyzacji portalu w Indiach, Indonezji i na Filipinach. Ogółem z Facebooka korzysta około 2,5 mld użytkowników miesięcznie. Mark Zuckenberg, CEO, mówi o tym, że w krajach rozwiniętych portal osiągnął już pełne nasycenie, natomiast szybko rośnie jeszcze w krajach rozwijających się.

Zuckerberg stwierdził, że Facebook ściśle współpracuje z rządami i ekspertami w celu poprawy bezpieczeństwa.

 

Źródło: Mobile World Live

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę