Rockwell Automation nabył firmę specjalizującą się w chmurowych rozwiązaniach

Rockwell Automation nabył kanadyjską firmę Fiix Fiix

Rockwell Automation przejął kanadyjską firmę Fiix, która od 2008 r. opracowuje i dostarcza oparty na sztucznej inteligencji komputerowy system zarządzania konserwacją (CMMS). Nabyta spółka dołączy do części segmentu operacyjnego Software & Control firmy Rockwell Automation. Transakcja powinna zostać sfinalizowana do końca br.

System CMMS firmy Fiix oparty na chmurze tworzy przepływy pracy w celu planowania, organizowania i śledzenia konserwacji infrastruktury. Bezproblemowo łączy się z systemami biznesowymi i podejmuje decyzje w oparciu o dane. Fiix zarządza ponad 2 milionami aktywów i tworzy ponad 6 milionów zleceń pracy rocznie.

Wierzymy, że przyszłość zarządzania zasobami przemysłowymi opiera się na wydajności – powiedziała Tessa Myers, wiceprezes ds. zarządzania produktami, oprogramowania i sterowania w Rockwell Automation. – Dzięki przejęciu firmy Fix otrzymujemy również know-how, dzięki czemu nasi klienci zyskają 360-stopniowy wgląd w zintegrowane dane w zakresie automatyzacji, produkcji i konserwacji, pomagając monitorować i poprawiać wydajność ich aktywów oraz optymalizować sposób wykonywania prac konserwacyjnych.

Dodanie Fiix jest bezpośrednio zgodne ze strategią oprogramowania Rockwell Automation, zwiększając również możliwości firmy w zakresie usług związanych z cyklem życia, który zapewnia pełen wachlarz rozwiązań w automatyce przemysłowej, aby wesprzeć klientów w maksymalizowaniu wartości ich aktywów produkcyjnych, systemów, zakładów i procesów. 

Źródło: Rockwell Automation

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę