elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Rockwell Automation i Microsoft przedłużają wzajemne partnerstwo

Deloitte
Reklama
Reklama

Celem partnerstwa jest zapewnienie firmom produkcyjnym elastyczności i skalowalności na rzecz realizacji inicjatyw cyfrowej transformacji – od chmury po Edge Computing.

Rockwell Automation i Microsoft ogłosiły przedłużenie współpracy partnerskiej o kolejne pięć lat w celu opracowania zintegrowanych, gotowych rozwiązań dla firm produkcyjnych w zakresie wydajności, dzięki zastosowaniu technologii chmury. Połączenie doświadczenia obydwu firm w zakresie IT oraz przemysłu gwarantuje płynną współpracę na rzecz wypracowania rozwiązań, które umożliwią oszczędność kosztów infrastruktury, skrócenie czasu oraz zwiększenie produktywności.

Firmy Microsoft i Rockwell pracują nad dostarczeniem innowacyjnych rozwiązań typu edge-to-cloud, które umożliwiają połączenie między zespołami programistycznymi, operacyjnymi i konserwacyjnymi za pośrednictwem pojedynczego, zaufanego środowiska danych. Pozwoli to zespołom programistów na cyfrowe prototypowanie, konfigurowanie i współpracę bez inwestowania w kosztowny sprzęt. Dodatkowo, ujednolicone środowisko informatyczne umożliwia zespołom IT i OT nie tylko bezpieczny dostęp do modeli danych i udostępnianie ich w całej organizacji, ale również partnerom biznesowym.

Dziś wiemy, że żadna firma nie jest w 100% odporna na zmiany, choć zdecydowanie lepiej sobie radzą przedsiębiorstwa posiadające cyfrowe zasoby. Wiadomo również, że będą one rozwijać się w kierunku rozwiązań chmurowych – powiedział Judson Althoff, wiceprezes wykonawczy globalnego biznesu komercyjnego Microsoft. – Cieszymy się, że wspólnie z Rockwell Automation możemy jeszcze bardziej zacieśnić łączącą nas więź, dzięki której przyspieszamy i upraszczamy proces transformacji przemysłu, sprawnie wprowadzając innowacje.

Do tej pory firmy wspólnie opracowały ponad 20 rozwiązań dla branży Food & Beverage, artykułów gospodarstwa domowego i higieny osobistej oraz biotechnologii, które sukcesywnie poszerzają i ulepszają ofertę. 

To partnerstwo zapewnia klientom Rockwell Automation i Microsoft holistyczne i proste rozwiązanie na rzecz rozwoju i eksploatacji IIoT, a także usuwa silosy danych, które utrudniają inicjatywy cyfrowej transformacji przemysłowej – powiedział Blake Moret, prezes i dyrektor generalny Rockwell Automation. – Eliminując podstawową barierę stojącą na drodze do automatyzacji, organizacje przemysłowe tworzą cyfrowe połączenie w ramach przedsiębiorstwa, co z kolei przyspiesza innowacje, maksymalizuje efektywność i optymalizuje procesy.

Firmy mogą uzyskać dostęp do rozwiązań Rockwell Automation za pośrednictwem witryny Microsoft Azure Marketplace, przy czym nad wieloma z nich trwają jeszcze prace. Kolejne wspólnie wypracowane rozwiązania zostaną udostępnione klientom Rockwell Automation i Microsoft w pierwszym kwartale 2021 r. w trakcie targów Automation Fair at Home.

Źródło: Rockwell Automation

Reklama
Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama