elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Robot InMoov na rowerze słonecznym

Nokia
Reklama
Reklama

Pierwszy prototyp roweru zasilanego przez baterie słoneczne zaprezentowała Nokia Bell Labs w Paryżu. W czasie prezentacji kierował nim robot nazwany InMoov.

InMoov to pierwszy humanoidalny robot, którego można sobie wydrukować i animować w 3D. Wystarczy do tego tylko drukarka 3D oraz nieco umiejętności. Tym sposobem InMoov jest pierwszym drukowanym robotem o otwartym rozmiarze Open Source 3D. 

Reklama

Robot może być powielany na dowolnej domowej drukarce 3D o powierzchni 12 x 12 x 12 cm, jest pomyślany jako platforma programistyczna dla uniwersytetów, laboratoriów, hobbystów, ale przede wszystkim dla twórców.  Jego koncepcja, oparta na dzieleniu się i społeczności, daje mu zaszczyt być reprodukowanym dla niezliczonych projektów na całym świecie.

Solar Connected Bike powstawał przez ostatnich kilka miesięcy. Na razie bliższe jego parametry są jeszcze utrzymywane w tajemnicy. Ale czas, w którym zaczniemy poruszać się pojazdami zasilanymi promieniami słonecznymi zbliża się nieuchronnie.

Reklama

 

Źródło: Nokia Garage

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama