Rittal na targach SPS 2019 w Norymberdze

Rittal

W przemyśle zachodzą duże zmiany. Z jednej strony rynek podlega stałym procesom transformacji, a z drugiej – musi zmierzyć się z błyskawicznym postępem. Jak skutecznie poradzić sobie z cyfrową transformacją? Na to pytanie odpowiedzą eksperci Rittal podczas zbliżających się targów SPS, które odbędą się w Norymberdzie w dniach 26-28.11.

Rozwiązania na 1100 m²

Firma Rittal zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania na stoisku targowym o powierzchni 1100 m². Specjaliści Rittal wspólnie z ekspertami firmy Eplan przedstawią w jaki sposób producenci mogą sukcesywnie budować łańcuch wartości zapewniający spójność danych. Prawie wszystkie etapy budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej można obecnie automatycznie połączyć, wykorzystując współdziałanie procesów cyfrowych.

Oprócz nowych rozwiązań z zakresu cyfryzacji procesów tworzenia łańcucha wartości firma Rittal zaprezentuje również inteligentne przetwarzanie danych. Wspólnie z German Edge Cloud, IoTOS i Bosch Connected Industry zbudowane zostało ONCITE – pierwsze centrum danych typu Edge oparte na sztucznej inteligencji, które zdolne jest do pracy w czasie rzeczywistym. Aplikacje oparte na takim rozwiązaniu umożliwiają optymalizację produkcji, zwiększenie jakości, optymalizację kosztów oraz przepustowości produkcji. Przedsiębiorstwa przemysłowe uzyskują w ten sposób pełną autonomię i kontrolę nad danymi.

W zakresie infrastruktury IT Rittal przedstawi energooszczędne klimatyzatory serii Blue e+ IT oraz nowe PDU (Power Distribution Units) do bezpiecznego rozdziału mocy w szafach IT. Do nowości z zakresu Rittal Automation System zalicza się Wire Station WS 540 – stół do okablowywania, przeznaczony do konfekcjonowania i układania przewodów podczas budowy szaf sterowniczych oraz Smart Lifter 1.8, który umożliwia łatwiejszy i bezpieczniejszy transport szaf sterowniczych.

© Rittal

W jaki sposób obudowy i systemy szaf sterowniczych mogą pomóc w cyfryzacji?

Odpowiedzią firmy Rittal na to pytanie jest nowa seria kompaktowych oraz małogabarytowych obudów AX i KX, a także system szaf sterowniczych VX25. Produkty idealnie wpisują się w koncepcję cyfrowego łańcucha wartości w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej. Zarówno wysoka jakość danych 3D oraz narzędzia konfiguracyjne, jak i kody QR na wszystkich obrabianych częściach płaskich, ułatwiają włączenie ich w jeden proces produkcji.

Kolejną nowością Rittal, która będzie prezentowana na targach w Norymberdze jest zmodyfikowana szafa pojedyncza SE 8, dzięki której można uzyskać kompatybilność z nowym systemem szaf sterowniczych VX25. W zakresie zasilania Rittal przedstawi nowy system dystrybucji mocy VX25 Ri4Power oraz oprogramowanie do projektowania – Rittal Power Engineering oraz interfejs IoT do inteligentnego systemu monitorowania.

Źródło: Rittal

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę