Rekordowy rok dla igus Polska

igus

Bezsmarowe polimerowe łożyska dry-tech, systemy doprowadzania energii w ruchu i dedykowane przemysłowi przewody, w których produkcji specjalizuje się igus Polska, cieszą się coraz większym zainteresowaniem polskich firm. To rekordowy rok dla spółki.

Rok 2019 był dla igus Polska rokiem wzrostu na wszystkich najważniejszych polach. Spółka – córka światowego potentata w obszarze dedykowanych przemysłowi wyrobów motion plastics, zakończyła proces powiększania powierzchni biurowej i produkcyjno-magazynowej (niemal dwukrotnego) swojej siedziby przy ulicy Działkowej w Warszawie. Dużym wydarzeniem było też otwarcie showroomu, w którym klienci mogą bezpośrednio zapoznawać się z całą gamą produktów.

- Na ten moment nie odczuwamy spowolnienia, o którego sygnałach coraz więcej mówi się w zachodniej Europie. Rok 2019 jest dla nas kolejnym rekordowym rokiem pod względem sprzedaży – mówią Radomir Ochocki i Daniel Marzec, dyrektorzy zarządzający igus Polska. 

W obszarze systemów doprowadzania energii sprzedaż osiągnęła po raz kolejny najwyższą wartość w naszej historii – mówi Daniel Marzec. Radomir Ochocki dodaje, że bardzo dobrze sprzedają się też produkty z drugiej głównej grupy wyrobów igus - bezsmarowe łożyska dry-tech. – W zeszłym roku osiągnęliśmy rekord. Jeszcze nigdy nie dostarczyliśmy takiej ilości bezsmarowych łożysk na polskim rynku – mówi Ochocki.

Spółka prężnie rozwija swój dział Projektów i Instalacji. Efektem tego była m.in. realizacja systemu prowadzenia energii do suwnicy bramowej do jednej z największych Elektrociepłowni w Polsce, czyli projektu za prawie 1,5 mln zł. - Ciekawostką jest to, że został on dodatkowo wyposażony w pionierskie systemy detekcji pracy isense, które odpowiadają za pomiar kluczowych parametrów pracy – podkreśla Daniel Marzec, dyrektor zarządzający igus Polska.

Dodaje również, że lokalna fabryka w Warszawie wyprodukowała też o 6% więcej przewodów ze złączami oraz o 90% więcej systemów readychain, niż w roku 2018.

Rok 2019 był również rekordowym rokiem pod względem obecności naszej firmy na targach branżowych. Zaprezentowaliśmy się na aż dziesięciu z nich. Bezpośredni kontakt z klientami to bardzo istotny aspekt naszej działalności i absolutnie nie zamierzamy go ograniczać, czy z niego rezygnować – Radomir Ochocki, dyrektor zarządzający igus Polska.

W 2020 r. igus pojawi się na targach: Automaticon, Dni Druku 3D, Mach-Tool, Energetab, Warsaw Industry Week, oraz po raz pierwszy na poznańskich targach Drema, dedykowanych bardzo dynamicznie rozwijającej się w Polsce branży drzewno-meblarskiej. Jak co roku igus planuje także zaprezentować całą gamę nowych produktów na międzynarodowych targach w Hanowerze – największej tego typu imprezie branżowej na świecie.

Jednym z najważniejszych kierunków rozwoju w tym roku będzie też przygotowywana od dłuższego czasu transformacja w obszarze cyfrowej komunikacji i platformy sprzedażowej dla klientów.

Platforma online, którą ciągle udoskonalamy będzie naszpikowana innowacjami, takimi, jak autorskie systemy eksperckie igus, które będą pomagać naszym klientom na każdym etapie konfiguracji oraz zakupu. Między innymi będą automatycznie dobierać rozwiązania pod indywidualne zamówienie, przygotowywać dokumentację, zależnie od potrzeb - 2D lub 3D, generować unikalny numer produktu i usprawniać komunikację online, łącznie z live czatem – opowiada Radomir Ochocki.

Dzięki temu eksperci igus będą mogli bardzo szybko, technicznie doradzać klientom w rozwiązywaniu indywidualnych zagadnień związanych z aplikacjami, których używają oni w swoich systemach produkcji, a klienci w łatwy sposób dobiorą produkty wedle potrzeb.

Taka „rewolucja” dokonuje się od wielu lat w obszarze sprzedaży indywidualnej, natomiast w przemyśle jesteśmy na początku drogi i mogę śmiało powiedzieć, ż jesteśmy tutaj pionierami. Chcemy wejść w sam środek tego tworzącego się właśnie trendu i stworzyć prostą i przejrzystą platformę online, dzięki której będziemy bardziej dostępni dla klienta w całym procesie. Od projektowania, przez zamówienie, aż po dostawę – mówi Radomir Ochocki.

Dyrektorzy zarządzający igus Polska podkreślają, że z ich perspektywy widać, iż rodzimi producenci maszyn radzą sobie dobrze pomimo sygnałów zahamowania dobiegających z gospodarek Europy Zachodniej. To co im pomaga to coraz większa innowacyjność przekładająca się również na sukcesy sprzedaży na rynkach międzynarodowych.  – Rok 2020 to dla nas kolejne ambitne wyzwania, ale wierzymy, że dzięki zaangażowaniu klientów, a także profesjonalnemu zespołowi, wspólnie pobijemy kolejne rekordy – mówią dyrektorzy.

Źródło: igus

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę