elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Przemysłowa płyta główna do zastosowań o płaskiej konstrukcji

Advantech
Reklama
Reklama

W ofercie firmy Advantech pojawiła się niskoprofilowa płyta główna przemysłowej jakości „THIN” Mini-ITX AIMB-233, zapewniająca graficzne przetwarzanie i moc obliczeniową do zastosowań w ograniczonej przestrzeni.

Przemysłowa płyta główna AIMB-233 zasilana jest procesorem 8. generacji Intel Core z różnorodnymi portami WE/WY i wykorzystuje zoptymalizowane rozwiązanie termiczne. Przy całkowitej wysokości zaledwie 25 mm płyta ta stanowi świetny wybór do zastosowań o płaskiej konstrukcji w interfejsach człowiek-maszyna (panelowe komputery PC), urządzeniach mobilnych, wózkach pielęgniarskich ze zintegrowanymi wyświetlaczami naściennymi, systemach opieki nad pacjentami i przetwarzaniem obrazowania w medycynie.

Reklama

Płyta Advantech AIMB-233 posiada wiele szybkich portów WE/WY — w tym 8 portów USB, 2 x SATA III, PCIe x 1, 1 x gniazdo-klucz M.2 M-Key i 1 x gniazdo-klucz M.2 E-key (opcjonalnie pełnorozmiarowa magistrala MiniPCIe) — w celu skonsolidowania starszych i nowoczesnych urządzeń peryferyjnych na jednej płycie głównej. Dodatkowo płyta posiada 8-bitowe cyfrowe WE/WY z możliwością programowania, 6 x port COM (jeden port do RS-232/422/485) i 2W dwukanałowy wzmacniacz audio. AIMB-233 jest dodatkowo wyposażona w podwójne porty Gigabit Ethernet, które udostępniają pasmo do 1000 Mb/s do zastosowań w segmentacji dwusieciowej. Te funkcje pozwalają, by płyta AIMB-233 mogła obsługiwać szeroki zakres urządzeń peryferyjnych i połączeń sieciowych w rozlicznych zastosowaniach. 

Konstrukcja AIMB-233 pozbawiona wentylatora redukuje czas dostępu do rynku dla integratorów systemów. Ta płyta główna zapewnia wydajną i stabilną moc obliczeniową w szerokim zakresie temperatur (-20-70°C) i w trudnych warunkach. Dodatkowo funkcja 12-24 V DC-in obsługuje elastyczne konstrukcje systemów zasilania w zastosowaniach medycznych i przemysłowych.

Powiązane firmy

Reklama

Źródło: Advantech

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama