Przemysłowa płyta główna do zastosowań o płaskiej konstrukcji

Przemysłowa płyta główna Advantech do płaskich konstrukcji Advantech

W ofercie firmy Advantech pojawiła się niskoprofilowa płyta główna przemysłowej jakości „THIN” Mini-ITX AIMB-233, zapewniająca graficzne przetwarzanie i moc obliczeniową do zastosowań w ograniczonej przestrzeni.

Przemysłowa płyta główna AIMB-233 zasilana jest procesorem 8. generacji Intel Core z różnorodnymi portami WE/WY i wykorzystuje zoptymalizowane rozwiązanie termiczne. Przy całkowitej wysokości zaledwie 25 mm płyta ta stanowi świetny wybór do zastosowań o płaskiej konstrukcji w interfejsach człowiek-maszyna (panelowe komputery PC), urządzeniach mobilnych, wózkach pielęgniarskich ze zintegrowanymi wyświetlaczami naściennymi, systemach opieki nad pacjentami i przetwarzaniem obrazowania w medycynie.

Płyta Advantech AIMB-233 posiada wiele szybkich portów WE/WY — w tym 8 portów USB, 2 x SATA III, PCIe x 1, 1 x gniazdo-klucz M.2 M-Key i 1 x gniazdo-klucz M.2 E-key (opcjonalnie pełnorozmiarowa magistrala MiniPCIe) — w celu skonsolidowania starszych i nowoczesnych urządzeń peryferyjnych na jednej płycie głównej. Dodatkowo płyta posiada 8-bitowe cyfrowe WE/WY z możliwością programowania, 6 x port COM (jeden port do RS-232/422/485) i 2W dwukanałowy wzmacniacz audio. AIMB-233 jest dodatkowo wyposażona w podwójne porty Gigabit Ethernet, które udostępniają pasmo do 1000 Mb/s do zastosowań w segmentacji dwusieciowej. Te funkcje pozwalają, by płyta AIMB-233 mogła obsługiwać szeroki zakres urządzeń peryferyjnych i połączeń sieciowych w rozlicznych zastosowaniach. 

Konstrukcja AIMB-233 pozbawiona wentylatora redukuje czas dostępu do rynku dla integratorów systemów. Ta płyta główna zapewnia wydajną i stabilną moc obliczeniową w szerokim zakresie temperatur (-20-70°C) i w trudnych warunkach. Dodatkowo funkcja 12-24 V DC-in obsługuje elastyczne konstrukcje systemów zasilania w zastosowaniach medycznych i przemysłowych.

Źródło: Advantech

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę