Piłkarski igus na targach Mach-Tool

igus

Jako mundialową strefę kibica przedstawi swoje stoisko na poznańskich targach Mach-Tool firma igus. Mundialowa otoczka nie powinna jednak nikogo zmylić – najważniejsza na stoisku igus będzie technologia. To ona stanie się prawdziwym reżyserem targowej gry.

– Zawsze staramy się by nasze stoiska targowe były jak najciekawsze dla odwiedzających nas gości. W tym roku rzeczywiście postawiliśmy na niestandardowy projekt. Postanowiliśmy, że motywem przewodnim na poznańskich targach Mach-Tool będzie piłka nożna, bo chcemy kibicować polskiej drużynie – zapowiada Paulina Skowron, marketing manager igus Polska. – Oprócz motywów graficznych związanych z piłką nożną będzie też m.in. piłkarski catering oraz piłkarski konkurs z nagrodami. Więcej nie chcemy na razie zdradzać. To ma być niespodzianka dla naszych gości...

Technologia wygrywa

W Poznaniu prezentowane będą rozwiązania, dotyczące automatyzacji produkcji i obróbki metali, bezpośrednio wpisujące się w rewolucję technologiczną dziejącą się na naszych oczach. Na tak zdefiniowanym wydarzeniu nie mogło zbraknąć spółki igus, jednego z europejskich liderów w innowacyjnych technologiach związanych z wyrobami z polimerów w ruchu, na potrzeby m.in. przemysłu metalowego. Oferta, którą pokaże firma jest (mówiąc językiem piłkarskim) przysłowiowym strzałem w okienko idei Przemysłu 4.0.

– Jesteśmy producentem inteligentnych tworzyw „smart plastics“, które monitorują swój stan i na czas ostrzegają o zbliżającym się zużyciu, czy przeciążeniu. Takie rozwiązanie upraszczają konserwację i obniżają koszty w fabryce przyszłości, która z naszej perspektywy jest już fabryką dnia dzisiejszego – podkreśla Hubert Kowalczyk, product manager igus Polska. – Tegoroczną nowością, którą zaprezentujemy w Poznaniu, jest infrastruktura informatyczna, pozwalająca skutecznie zarządzać danymi, generowanymi przez produkty smart plastics. Może ona stanowić osoby system dostarczany przez igus lub zostać zintegrowana z systemem ERP klienta. Systemy te wpisują się w koncepcję Internetu Rzeczy oraz Machine Learning.

Twórca technologii „smart plastics” zaprezentuje konkretne rozwiązania techniczne, mogące usprawnić i przyspieszyć proces produkcyjny w wielu branżach przemysłu. Wśród nich znajduje się Module Connect - uniwersalne, modułowe złącze kablowe. Powstało ono w celu łączenia kabli elektrycznych, światłowodów i układów pneumatycznych. Na jego końcu zamiast wielu oddzielnych znajduje się jedna multi-wtyczka. Targową nowością igusa będzie też prowadnik P4.1 dla najbardziej wymagających aplikacji. Jego charakterystyka to: przejazdy do 800 m, przy prędkości 5m/s oraz żywotność pozwalająca na przebiegi nawet 450.000 km.

Firma zaprezentuje też całą gamę (w tym nowości) technologii polimerowych łożysk bezsmarowych: od tulei ślizgowych, aż po gotowe napędy liniowe. Będą też cieszące się dużym powodzeniem w ostatnim czasie rozwiązania dedykowane branży meblarskiej.

– Producenci z tej branży znają nas z bezsmarownych łożysk. Obecnie zaprezentujemy nowe rozwiązania do prowadzenia przewodów w regulowanych biurkach – mówi Hubert Kowalczyk. – Mówiąc nieco szerzej, rozwijamy gamę produktów LEAN, które łączą solidne wykonanie z łatwością montażu. Jest to bardzo doceniane przez producentów maszyn, którzy szukają nowych możliwości zwiększania wydajności.

Co łączy igusa z Robertem Lewandowskim?

Paleta technologicznych nowości, które zobaczyć będzie można na mundialowym stoisku igus, jest - jak widać - bogata. Warto w tym kontekście zadać sobie pytanie: co łączy ze sobą tworzenie i oferowanie na rynku inteligentnych technologii z Mistrzostwami Świata i piłkarską reprezentacją Polski? Jest nim zespół, niezbędny do tego by osiągnąć sukces zarówno w sporcie, jak i przemyśle.

– „Gra zespołowa” jest w igus ogromnie ważna. Chodzi nie tylko o dobrą współpracę pomiędzy wszystkimi członkami zespołu, ale też o świadomość, że każdy z nas pełni w firmie równie istotną rolę i ma wpływ na realizację naszych wspólnych celów – podkreśla Paulina Skowron.

Odbywający się w dniach 5-8 czerwca Salon Obrabiarek i Narzędzi Mach-Tool, jest częścią Targów ITM Polska. Ich organizatorem są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jest to jedno z największych w Europie wydarzeń, skupiających wszystkie branże związane z przemysłem metalowym. Motto tegorocznych Targów brzmi „Na drodze do Przemysłu 4.0”.

 

Źródło: igus

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę