OVHcloud wprowadza drugą generację serwerów dedykowanych Bare Metal SCALE

Drugą generacja serwerów dedykowanych Bare Metal SCALE OVHcloud

Firma OVHcloud wprowadza drugą generację dedykowanych serwerów Bare Metal Scale. Następcy doskonale ocenianej pierwszej linii serwerów Scale z 2021 r., to prawdziwy skok w zakresie mocy obliczeniowej.

Serwery Bare Metal Scale, wykorzystujące wydajne procesory AMD i NVIDIA, zaprojektowano z myślą o sektorach takich jak: opieka zdrowotna, finanse, przemysł, sektor publiczny oraz media. Są one odpowiedzią na zastosowania wymagające najwyższej wydajności, w tym obliczenia poufne, Big Data, analizę danych, a także wirtualizację i orkiestrację kontenerów czy też przetwarzanie rozproszone (grid computing).

Integralność danych i wysoka moc obliczeniową na potrzeby Big Data i analizy danych

W świecie, w którym dane stanowią serce każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa, klienci potrzebują wydajnych platform, które mogą służyć do przetwarzania wrażliwych danych. Nowe serwery dedykowane Bare Metal Scale drugiej generacji wykorzystują technologię zabezpieczeń AMD Secure Encrypted Virtualization (SEV) dostępną w procesorach AMD EPYC czwartej generacji, umożliwiając wzmocnienie izolacji maszyn wirtualnych.

Wysoce wydajne, skalowalne serwery dedykowane Bare Metal OVHcloud wykorzystują dużą liczbę rdzeni w procesorach AMD EPYC, w konfiguracji z jednym lub dwoma gniazdami, aby zapewnić ogromną moc obliczeniową, dzięki której klienci mogą przetwarzać i analizować duże zestawy danych w czasie rzeczywistym, a wyniki takich analiz ułatwiają im podejmowanie decyzji. Mogą oni nie tylko przetwarzać, opracowywać i wykorzystywać dane w błyskawiczny sposób, ale również przechowywać ich duże ilości dzięki 46 TB pamięci masowej NVMe.

Realizując zapowiedzi z tegorocznej konferencji Very Tech Trip, mamy ogromną przyjemność przedstawić kolejne innowacyjne produkty, wyposażone w procesory x86 nowej generacji, oferujące większą wydajność i pojemność. Dzięki temu nasi klienci będą mogli obniżyć całkowite koszty związane z chmurą, a jednocześnie wykorzystać nasze platformy do zupełnie nowych zastosowań, takich jak przetwarzanie rozproszone, infrastruktura pulpitów wirtualnych czy wnioskowanie sztucznej inteligencji – podsumowuje Yaniv Fdida, dyrektor ds. produktów w OVHcloud.

Najlepsze w swojej klasie procesory, pamięci DDR5 i duża ilość zasobów wejścia i wyjścia

Druga generacja serwerów Scale oferuje oparte na najnowocześniejszej architekturze Zen 4 AMD procesory EPYC czwartej generacji o nazwie kodowej Genoa – od AMD EPYC z 16 rdzeniami / 32 wątkami do wersji z 96 rdzeniami / 192 wątkami w konfiguracji z jednym gniazdem (od SCALE-a1 do SCALE-a6).

Oferta serwerów Scale drugiej generacji jest dostępna również w dwugniazdowej konfiguracji z 256 rdzeniami i 512 wątkami. Jest ona oparta na procesorach AMD EPYC czwartej generacji o nazwach kodowych Genoa i Bergamo, przy czym ten ostatni jest wyposażony w rdzenie Zen 4C. Serwer SCALE-a7 oferuje łącznie 192 rdzenie / 384 wątki (procesor 2P AMD EPYC 9654 o nazwie kodowej Genoa), a wariant SCALE-a8 ma 256 rdzeni / 512 wątków (2P AMD EPYC 9754 o nazwie kodowej Bergamo).

Nowe serwery referencyjne Scale, dostępne po raz pierwszy w ofercie OVHcloud, w konfiguracji z pamięcią DDR5 od 128 GB do 1 TB (4 800 MHz) korzystają z szerokiej gamy pamięci masowych, od 2 x NVMe o pojemności 960 GB do 6 x SSD NVMe o pojemności 7,68 TB.

Uczenie maszynowe z NVIDIA L4 Tensor Core

Wraz z nowymi serwerami drugiej generacji opartymi na procesorach Scale firma OVHcloud wprowadza także dedykowane, oparte na procesorach graficznych serwery SCALE-GPU z układem NVIDIA L4 dla centrów danych.  

Układ NVIDIA L4, oparty na architekturze GPU NVIDIA Ada Lovelace, to uniwersalny procesor graficzny z ulepszonymi funkcjami obsługi sztucznej inteligencji i wideo, oferujący wysoce wydajne zasoby obliczeniowe. Jest zoptymalizowany do zastosowań takich jak uczenie maszynowe z klasyfikacją obrazów, przetwarzaniem języka naturalnego, wykrywaniem obiektów oraz wirtualizacją pulpitów.

Nawet 25 Gbps nieograniczonej gwarantowanej przepustowości do sieci prywatnej

Nowa linia serwerów Bare Metal Scale drugiej generacji oferuje wszystkie zalety serwerów dedykowanych – wysoką elastyczność, kontrolę, wydajność i dostępność – a także nieograniczoną gwarantowaną przepustowość do sieci publicznej wynoszącą od 1 Gbps do 10 Gbps oraz nawet 25 Gbps nieograniczonej przepustowości do sieci prywatnej. Dzięki tej ofercie OVHcloud oferuje firmom najlepsze możliwe wsparcie dla wykonywanych przez nie zadań, wykorzystywanych środowisk i dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb technologii, a jednocześnie gwarantuje przewidywalne ceny.

Ochrona danych i zrównoważony rozwój

Druga generacja serwerów Bare Metal Scale wykorzystuje szerokie doświadczenie w zakresie infrastruktury dzięki któremu OVHcloud oferuje zaufaną chmurę w przyjaznych dla środowiska centrach danych. Obowiązują w nich najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony danych potwierdzone certyfikatami ISO 27001 i HDS, co oznacza, że przechowywane dane nie podlegają eksterytorialności. Centra danych OVHcloud korzystają również z autorskiego modelu chłodzenia cieczą, który sprawia, że oferowana przez firmę chmura jest zrównoważona i pozwala osiągnąć najlepszą w branży efektywność zużycia energii i wody (więcej informacji tutaj). 

Źródło: OVHcloud

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę