Nowy klucz udarowy Ingersoll Rand

Ingersoll Rand

Półcalowy klucz W7152 z oferty IQV20 Series firmy Ingersoll Rand to akumulatorowy klucz udarowy o największej mocy w swojej klasie. Narzędzie oferuje moment zrywający 2040 Nm oraz 1360 Nm maksymalnego momentu odkręcania. Klucz W7152 to kompaktowe urządzenie o długości 207 mm od końcówki do rękojeści, wyposażone w oświetlenie bezcieniowe 360 stopni, ułatwiające pracę i poprawę widoczności w trudno dostępnych miejscach.

System kontroli mocy IQV firmy Ingersoll Rand zapewnia użytkownikom moc i kontrolę niezbędne do wykonania pracy szybko i dokładnie. Kompaktowy silnik bezszczotkowy skutecznie przekazuje energię, zapewniając precyzyjny moment obrotowy potrzebny podczas prac naprawczych i konserwacyjnych, w tym również obsługi układów przeniesienia napędu, zawieszenia, śrub ram, misek olejowych, amortyzatorów i innych.

Reklama

Intuicyjne ustawianie mocy i sterowania:

Nowy klucz W7152 umożliwia sterowanie czterema zakresami mocy. Każde ustawienie działa z maksymalnym momentem odkręcającym, dzięki czemu użytkownik nie musi zmieniać ustawień, aby zdemontować trudny do odkręcenia element. Cztery tryby mocy w kierunku dokręcania obejmują:

• Moc maksymalna: Ustawienie mocy maksymalnej zapewnia maksymalny moment obrotowy 1360 Nm, dzięki czemu użytkownik nie musi zmieniać narzędzia podczas dokręcenia śrub skrzyni biegów, drążków kierowniczych czy zacisków hamulcowych.

• Połowa mocy: Ustawienie połowy mocy umożliwia dokręcanie momentem do 720 Nm w zastosowaniach, które nie wymagają maksymalnego momentu obrotowego. Typowe zastosowania to przykręcanie śrub w układzie zawieszenia i sprężyn oraz prace z układem wydechowym.

• Dokręcanie kluczem: Zamiast zmiany narzędzia na klucz ręczny użytkownik może skorzystać z ustawienia dokręcania kluczem, aby wstępnie dokręcić śruby momentem 50 do 150 Nm. W tym ustawieniu narzędzie wyłącza się automatycznie, dzięki czemu śruby nie są dokręcane zbyt mocno w przypadku elementów takich jak nakrętki kół lub śruby w układzie zawieszenia.


• Dokręcanie ręczne: W ustawieniu tym dokręcanie odbywa się powoli, do momentu, w którym śruba zacznie trzymać koło na miejscu. Tryb dokręcania ręcznego chroni również części takie jak kołpaki, nadkola, miski olejowe oraz pokrywy rozrządu. Gdy narzędzie osiągnie punkt udaru, również wyłącza się, aby nie dopuścić do zbyt mocnego dokręcenia elementu.

Reklama

Pozostałe zalety klucza udarowego W7152 1/2":

  • Odporna na chemikalia, kompozytowa obudowa i opatentowana, wzmocniona stalą rama, wytrzymująca najcięższe warunki pracy.
  • Wzmocniona stalą rama i zoptymalizowany wewnętrzny mechanizm zapewniający użytkownikom odpowiednią moc, bez konieczności dodatkowego obciążania narzędzia.
  • Akumulator 20 V zgodny z systemem akumulatorów Ingersoll Rand IQV20.
  • Bezcieniowe światło robocze LED ma cztery ustawienia do pracy przy silnym, średnim i słabym oświetleniu oraz z wyłączonym światłem.

Klucz W7152 obsługuje również 2-calowe (50 mm) przedłużone wrzeciono do montażu opon lub trzpień do zastosowań wymagających większego poziomu bezpieczeństwa, takich jak torowiska, urządzenia komunalne lub systemy transportowe.

 

Źródło: Ingersoll Rand

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę