elektrotechnik AUTOMATYK
Reklama
Reklama

Nowa rodzina przekładni GPT z różnymi współczynnikami przełożenia

Faulhaber
Reklama
Reklama

Nowe metalowe przekładnie planetarne GPT charakteryzują się kompaktową budową, dużym momentem obrotowym oraz wieloma precyzyjnymi stopniami przełożenia. Są one niezwykle wytrzymałe i tolerują zarówno częste, jak i nagłe zmiany obciążenia. Przekładnie pracują z  dużą wydajnością i mogą współdziałać z różnymi silnikami, umożliwiając rozmaite konfiguracje wału.

Przekładnie GPT z czystego metalu uzyskują wartości eksploatacyjne porównywalne do droższych technologii, jakie występują na rynku, takich jak komponenty ceramiczne. Przekładnie dostępne są w średnicach 22, 32 i 42 mm. Przekładnie osiągają maksymalne wartości momentu obrotowego i prędkości. W porównaniu z poprzednimi modelami, ciągła prędkość wejściowa jest tutaj ponad dwukrotnie większa od 10 000 obr./min., a przekładnie mogą pracować z prędkościami wejściowymi do 20 000 obr./min. w trybie pracy przerywanej.

Reklama

Seria 42GPT wytrzymuje moment obrotowy do 25 Nm, przy czym jej długość została zredukowana do 71 mm. Przekładnie GPT zostały zaprojektowane jako niezwykle wytrzymałe, tolerujące zarówno ciągłe, jak i bardzo nagłe i chwilowe zmiany obciążenia. Jednocześmie są one znacznie krótsze od pozostałych modeli w tej samej średnicy.

przekładnia planetarna

Przekładnie mogą być wyposażone w cztery stopnie redukcyjne. Każdy stopień jest indywidualnie zoptymalizowany dla uzyskania najlepszych wartości momentu obrotowego i prędkości.

Ważną cechą tej rodziny produktów jest duża liczba dostępnych przełożeń redukcyjnych oraz ich niezwykle równomierne rozłożenie. Dzięki temu moc silnika wykorzystywana jest w sposób optymalny: przy tej samej prędkości wejściowej możemy uzyskać większy moment obrotowy, a większa prędkość może być osiągnięta przy tym samym momencie obrotowym. Ponadto zużycie mocy zostało znacznie zredukowane dzięki o wiele lepszej wyajności w porównaniu z poprzednimi generacjami produktu.

Powiązane firmy

Reklama

Nowa rodzina GPT nadaje się idealnie do zastosowań wymagających precyzyjnego pozycjonowania dzięki bardzo niskiej charakterystyce luzów.

przekładnia planetarna

Dzięki dużym wartościom eksploatacyjnym oraz niezwykłej wytrzymałości przekładnie z nowej rodziny są odpowiednie dla wielu wymagających zastosowań. Ich kompaktowa budowa doskonale sprawdza się w połączeniu z nową rodziną płaskich silników bezszczotkowych BXT, w których rozmiar to zasadnicze ograniczenie w przypadku integracji z siłownikami poszczególnych aplikacji.

W połączeniu z nową rodziną przekładni GPT dostępny jest także szeroki wybór silników DC. Idealnie pasują one do różnych zastosowań w robotyce: do inspekcji, montażu, rehabilitacji lub protez, jak również do produkcji, automatyki laboratoryjnej, maszyn pakujących, aparatury pomiarowo testowej i obsługi półprzewodników.

Źródło: Faulhaber

Reklama

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama