Narzędzia IIoT: Skuteczne w każdych warunkach

Narzędzia IIoT: komputery przemysłowe, tablety, EDGE Advantech

Komputery przemysłowe, aplikacje EDGE, rozwiązania komunikacyjne – to tylko kilka przykładów rozwiązań, jakie możemy znaleźć w ofercie firmy Advantech z obszaru Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT), a które kierowane są do odbiorców z bardzo różnorodnych branż.

 

Komputer przemysłowy dedykowany aplikacjom EDGE

Wyposażony w procesor Intel Core i8 komputer przemysłowy UNO-238 stanowi konkurencyjne cenowo rozwiązanie w kompaktowej obudowie. Zaprojektowany do wysokowydajnych aplikacji obliczeniowych, oferuje do 50% poprawy wydajności w porównaniu z poprzednim modelem. UNO-238 jest również wyposażony w 3,5-calowy dysk oraz wymienną pamięć RAM, co zapewnia większą elastyczność konfiguracji i łatwą konserwację. Wbudowana pamięć masowa eMMC 32 GB z dodatkowym rozszerzeniem M.2 umożliwia szybkie wdrażanie w różnych aplikacjach IoT.

Dzięki niewielkim rozmiarom, pozwala na zastosowanie go w każdej, nawet najbardziej wymagającej aplikacji, a jego energooszczędne parametry pomogą w optymalizacji kosztów i poboru prądu.

komputer przemysłowy
Komputer przemysłowy UNO-238

UNO-238, oprócz zwykłej karty sieciowej, posiada dwa rozszerzenia M.2, które mogą zostać wykorzystane do podłączenia dwóch niezależnie pracujących modułów LTE i Wi-Fi. UNO-238 zapewnia niezawodne rozwiązanie do infrastruktury EDGE, a w szczególności wszystkich aplikacji mobilnych.

Wielka moc obliczeniowa komputerów MIC-7 – modułowa konstrukcja

Seria komputerów przemysłowych MIC-7 została zaprojektowana z myślą o wymagających najwyższej mocy obliczeniowej aplikacjach brzegowych EDGE – takich jak rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję, smart city oraz inteligentne fabryki. Komputery są wyposażone w NVIDIA Jetson Xavier NX, a cały system może wytrzymać wstrząsy i wibracje w środowiskach przemysłowych z temperaturami w zakresie od -10°C do +60°C. Wysoka wydajność sprawia, że komputer idealnie nadaje się do analiz obrazu wideo – nawet z 8-kanałowych kamer IP wykorzystywanych w aplikacjach dla inteligentnego miasta.

komputer przemysłowy
Komputer przemysłowy MIC-7

Dzięki budowie modułowej system bazowy może być rozbudowywany w zależności od potrzeb projektu i aplikacji, w której ma być zastosowany. Pozwala to na rozszerzenie jego możliwości o dodatkowe karty, moduły lub przestrzeń dyskową.

Urządzenia mobilne idealne w trudnym terenie

Rozwój technologii mobilnej zmienia działanie usług świadczonych zdalnie. Mobilne urządzenia komputerowe zapewniają dostęp do danych w czasie rzeczywistym, umożliwiając pracownikom pracującym zdalnie podejmowanie świadomych decyzji na miejscu.

tablet
8-calowy tablet Aim-75

Wytrzymały, 8-calowy tablet Advantech AIM-65 jest wyposażony w procesor Intel Atom x5-Z8350 z obsługą dwóch systemów operacyjnych i lekką (600 g), bezwentylatorową konstrukcję, która zapewnia maksymalną przenośność i elastyczność konfiguracji. Wbudowane technologie Wi-Fi, NFC, 3G/4G LTE i Bluetooth 4.0 umożliwiają szybką transmisję danych i komunikację w czasie rzeczywistym z systemami sterowania. AIM-65 jest również wyposażony w dwa porty rozszerzeń do integracji różnych modułów peryferyjnych w celu zapewnienia niestandardowych rozwiązań specyficznych dla aplikacji.

Wydajny i wodoszczelny panel dotykowy

Seria paneli dotykowych HMI SPC-800 z certyfikatem ochrony IP66 oraz certyfikacją IEC 61131-2 / 61010 może być stosowana w szerokim spektrum wymagających środowisk przemysłowych. Zabezpieczenie systemu przed pyłem i wodą zapewnia niezawodne działanie w trudnych warunkach. Ponadto bezsilikonowa konstrukcja zapobiega negatywnemu oddziaływaniu zanieczyszczeń, w tym również tych pochodzących z lutowania, klejenia, powlekania czy łączenia przewodów.

panel sterowniczy
panel dotykowy HMI SPC-800

W panelach zastosować można szeroką gamę dodatkowych urządzeń peryferyjnych i elementów sterujących, takich jak czytnik RFID, przełączniki kluczykowe, wskaźniki LED, przyciski i funkcje zatrzymania awaryjnego. Pozwala to na elastyczną konfigurację systemu i rozszerzenie funkcjonalności pod konkretne wymagania użytkowe.

Zintegrowany adapter montażowy obsługuje zarówno montaż wiszący, jak i cokół, aby umożliwić optymalne ustawienie i ergonomiczną kontrolę. Dostępne w 15-calowych (SPC-815) lub 21-calowych (SPC-821) formatach, są ultracienkie (przednia ramka o szerokości 25 mm), a lekka, zatrzaskowa konstrukcja pozwala na instalację przez jedną osobę, zapewniając łatwość montażu.

Profil Firmy

Advantech