Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów Automaticon wystartowały po raz 24

Raven Media
20.3.2018

Automaticon - Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów, rozpoczęły się dziś rano w stolicy. Impreza ta jest największym w kraju forum, na którym spotykają się producenci i odbiorcy automatyki przemysłowej. Tegoroczna edycja targów jest już dwudziestą czwartą i trwać będzie do piątku.

W tym roku na targach Automaticon w budynku EXPO XXI pojawiło się ponad 300 wystawców reprezentujących 660 firm. Są wśród nich przedsiębiorstwa specjalizujące się w systemach monitorowania procesów przemysłowych, prezentujące roboty przemysłowe, systemy zabezpieczenia pracy, napędy czy zajmujące się elektroniką przemysłową. Ogółem firmy prezentujące swoje towary podzielono na 13 grup tematycznych. Wystawcy prezentują wiele nowości i innowacyjnych rozwiązań.

Najważniejszym trendem, jaki daje się zauważyć zwiedzając poszczególne stoiska jest przygotowanie polskich przedsiębiorstw na rewolucje Przemysł 4.0 i potwierdzenie rosnącego znaczenia robotyzacji we współczesnej gospodarce.

Wystawie towarzyszy cykl seminariów. Ciekawie zapowiada się jutrzejszy cykl wykładów poświęcony roli i znaczeniu robotów w dzisiejszym przemyśle.

W opinii większości wystawców z którymi zdążyliśmy porozmawiać, tegoroczny Automaticon jest najciekawszy w swojej historii. Redakcja "Elektrotechnika Automatyka" jest patronatem medialnym targów Automaticon.

Informacja własna

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę