Luxon LED na liście Deloitte Technology Fast 50 2018 Central Europe

Luxon LED

Luxon LED został wyróżniony już w 2017 roku na liście Deloitte Technology Fast 500 regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. W tym roku firma trafiła do grona 50 firm z regionu Europy Środkowej, dzięki 286% wzrostu jaki odnotowała od 2014-2017 roku. W okresie ostatnich 4 lat przychody firmy Luxon LED wzrosły z 5,5 mln PLN do 21,8 mln PLN.

W tym roku kwalifikacja była jeszcze trudniejsza niż dotychczas, ponieważ laureaci musieli pochwalić się nie tylko szybkim rozwojem, ale także unikalną technologią, tzw. “proprietary technology”. Warto zwrócić uwagę, że na liście Deloitte królują spółki z branży oprogramowania, jest ich aż 32. Zaledwie 7 laureatów to spółki zajmujące się produkcją tzw. “hardware” a wśród nich jest wrocławska spółka Luxon LED.

Firma miesiąc temu pozyskała 3,5 mln PLN kapitału inwestycyjnego. Zarząd spółki planuje inwestycje w trzech głównych obszarach, takich jak: sprzedaż i marketing - dalsze skalowanie przychodu firmy na rynku krajowym i w eksporcie; produkt - wykonanie kolejnych kroków rozwojowych w ramach portfolio opraw oświetleniowych oraz na rynku IoT; produkcja - wyposażenie nowego zakładu produkcyjnego w profesjonalne linie produkcyjne.

Luxon LED jest producentem oświetlenia w regionie Centralnej Europy. Według rankingu Deloitte Fast 50 i jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży elektrotechnicznej w Europie. Spółka została założona w styczniu 2008 roku przez 3 studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy do dzisiaj wspólnie rozwijają firmę.


Źródło: Luxon LED

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę