Lublin stolicą polskiej energetyki – ruszyły targi ENERGETICS

Lublin stolicą polskiej energetyki – targi ENERGETICS Targi Lublin

Produkty, usługi i rozwiązania dla energetyki, szkolenia produktowe oraz unikatowy program konferencyjny – tak w skrócie można podsumować rozpoczęte wczoraj Targi Energetyczne ENERGETICS, które potrwają jeszcze do jutra.

Trzydniowe wydarzenie jest jednym z najważniejszych w skali kraju miejsc spotkania przedstawicieli branży energetycznej. Partnerem głównym wydarzenia jest PGE Dystrybucja.

Energetyka bez tajemnic

Targi Energetyczne ENERGETICS już po raz XIII zgromadziły przedstawicieli polskiej energetyki. Wydarzenie skupia najważniejsze firmy i koncerny związane z sektorem energetycznym w Polsce. Przez trzy dni wystawcy mają możliwość zaprezentowania rozwiązania z obszaru: wytwarzania, przesyłu i rozdziału energii elektrycznej oraz cieplnej, elektrotechniki i elektroniki przemysłowej, automatyki elektroenergetycznej, a także budownictwa energetycznego, przemysłowych systemów IT, urządzeń (pojazdów) do transportu, inteligentnych sieci energetycznych, energetyki alternatywnej i odnawialnej czy elektromobilności.

ludzie na targach Energetics

Unikatowy program konferencyjny

Ekspozycji targowej towarzyszy ciekawy program konferencyjny przygotowany we współpracy z partnerami branżowymi.

Jednym z kluczowych wydarzeń towarzyszących było odbywające się wczoraj Forum Dystrybutorów Energii, które stanowi platformę do dyskusji na temat wyzwań, jakie czekają energetykę. Główne tematy poruszane podczas forum dotyczyły m.in.: niezawodności dostaw energii elektrycznej, inwestycji koniecznych do realizacji przez OSD w najbliższej perspektywie na podstawie Karty Efektywnej Transformacji Sieci Dystrybucyjnych Polskiej Energetyki, stanu przyłączeń OZE w Polsce, kierunków zmian w prawie energetycznym czy bezpieczeństwie dostaw energii na terenach przygranicznych.

ludzie na konferencji

W programie wydarzeń towarzyszących zaplanowano również specjalistyczne szkolenia produktowe wystawców Targów Energetycznych ENERGETICS 2022 dla Operatorów Systemów Dystrybucyjnych czy strefę PGE Dystrybucja, gdzie przez trzy dni targowe specjaliści odpowiedzialni za obszar inwestycji udzielają odpowiedzi na pytania potencjalnych parterów biznesowych zainteresowanych współpracą (stoisko nr 74). Z kolei Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej oraz Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Lubelski zorganizowały seminarium pt.: „Rozwiązania techniczne przeznaczone do poprawy jakości dystrybucji energii elektrycznej”. 

Wszystkie wydarzenia towarzyszące mają charakter otwarty. 

Dlaczego warto?

Targi ENERGETICS to przede wszystkim jedna z niewielu okazji do nawiązania kontaktów z liderami branży energetycznej i elektroenergetycznej, poznania nowości produktowych i analizy oferowanych rozwiązań, a także podniesienia kwalifikacji zawodowych. Tegoroczna edycja Targów ENERGETICS niesie za sobą zupełnie nowe wyzwania jakie stanęły przed polską energetyką w obliczu zmian geopolitycznych, rynkowych i gospodarczych.

ludzie na targach Energetics

Jak podkreślają organizatorzy: – Podczas tragów prezentujemy zarówno najnowsze rozwiązania dedykowane dla energetyki, ale także rozmawiamy o wyzwaniach, problemach i możliwościach rozwoju branży energetycznej. Wydarzenie koncentruje się na kluczowych zagadnieniach, które wpływają zarówno na samą branżę energetyczną jak i funkcjonowanie całej gospodarki.

Źródło: Targi Lublin

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę