Konferencja Wind Europe Annual Event już niebawem

Konferencja Wind Europe Annual Event już niebawem PSEW

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej po raz kolejny tworzy polską strefę podczas międzynarodowych targów, tym razem na konferencji Wind Europe Annual Event w Kopenhadze w dniach 25–27 kwietnia. W strefie PSEW znajdą się najwięksi giganci polskiego rynku transformacji energetycznej. Tematem dominującym tegorocznego stoiska będzie budowanie stabilnego łańcucha dostaw i współpracy z międzynarodowymi kontrahentami dla energetyki wiatrowej.

Rosnące ceny energii elektrycznej, coraz pilniejsza potrzeba ochrony klimatu i redukcji gazów cieplarnianych spowodowały, że intensywny rozwój odnawialnych źródeł energii, w tym energetyki wiatrowej, został uznany za globalny priorytet gospodarczy. Dzięki spadającym kosztom instalacji, inwestycji OZE, zielona energetyka stała się poważną alternatywą jej tradycyjnej wersji, wykorzystującej paliwa kopalne.

Konferencja Wind Europe

Konferencja Wind Europe w Kopenhadze to jedno z ważniejszych wydarzeń dla przedstawicieli branży energetyki wiatrowej, podczas której prezentują się kraje, inwestorzy i poddostawcy z całej Europy. Nie zabraknie tam więc polskiego akcentu w strefie zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.

Polski Pawilon PSEW otwiera partnerom nieograniczone możliwości w zakresie spotkań B2B. W ramach promocyjnego stoiska polscy przedsiębiorcy będą mieli okazję odbyć spotkania z najważniejszymi w branży podmiotami norweskimi i duńskimi.

To doskonałe miejsce do budowania bazy kontaktów oraz nawiązywania nowych relacji i partnerstwa. Poruszane tematy sięgają od łańcuchów dostaw do pozwoleń, aż do sieci i zrównoważonego rozwoju, finansów i oceny zasobów. Spotkania odbywają się z wkładem całego sektora, polityki, organizacji pozarządowych i wielu innych. Wśród Partnerów stoiska znajdują się w tym roku m.in.: PGE Baltica, Polenergia, Famur, Projmors, Vulcan i inne.

PSEW od blisko 25 lat buduje silną pozycję polskich firm z branży wiatrowej na arenie międzynarodowej i pomaga zaprezentować się krajowym przedsiębiorstwom jako ekspertów w swojej dziedzinie. Polskie stoisko podczas europejskiego wydarzenia to nie tylko renoma, ale i szansa na nawiązanie realnych współpracy.

– Polska strefa na międzynarodowym wydarzeniu wysokiej rangi to dla nas duże wyróżnienie. Cieszymy się, że razem z kluczowymi polskimi koncernami energetycznymi możemy pokazać ogromny potencjał jaki drzemie w polskim rynku wiatrowym. Jako kraj mamy wiele do zaoferowania w zakresie odblokowanych inwestycji w onshore oraz dynamicznie rozwijającej się technologii offshore. Duże zainteresowanie Polskim Pawilonem świadczy o rosnącej roli Polski w europejskiej transformacji sektora energetycznego – podkreśla Janusz Gajowiecki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

Czterokrotny wzrost 

Według zaprezentowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska nowej strategii PEP2040 nastąpi czterokrotny wzrost mocy z OZE do roku 2040, co zagwarantuje ponad 50% udziału w produkcji energii elektrycznej w Polsce. Zapowiadana moc zainstalowana elektrowni wiatrowych na morzu ma wynieść 5,9 GW w 2030 r. oraz 18 GW w 2040 r., a dla lądowych elektrowni wiatrowych kolejno 14 GW oraz 20 GW w latach 2030 i 2040.

Podczas trzydniowej Konferencji WindEurope odbędzie się także zorganizowane przez PAIH we współpracy z PSEW seminarium polsko-duńsko-norweskie, którego celem jest wzmocnienie polsko-duńskiej oraz polsko-norweskiej współpracy w sektorze morskiej energetyki wiatrowej. Networking oraz debatę ekspercką poświęconą tematyce budowania łańcuchów dostaw dla MEW otworzy minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Panelistami oraz uczestnikami wydarzenia towarzyszącego będą przedstawiciele największych polskich, duńskich i norweskich spółek z sektora offshore.

Źródło: PSEW

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę