Jak szybko i niezawodnie opisać tysiące pozycji w parku energii słonecznej?

Jak szybko i niezawodnie opisać tysiące pozycji BRADY

Vindo Solar B.V. to firma zajmująca się inżynierią, projektowaniem, instalacją i konserwacją fotowoltaiki, działająca w Holandii, Belgii, Niemczech, Irlandii i Polsce. Potrzebowała wydajnego rozwiązania do identyfikacji kabli i falowników 124 000 paneli słonecznych w parku energii odnawialnej Haringvliet-Zuid w Holandii. Każde zastosowane rozwiązanie do identyfikacji musiało pozostać przymocowane i czytelne przez 10 lat w aktywnym promieniowaniu UV i w trudnych warunkach środowiskowych.

Rozwiązania: Niezawodne, kolorowe etykiety drukowane na placu budowy

Firma Brady zaoferowała przywieszki kablowe B-7598 wykonane z poliestru, poliestrowe etykiety B-7593 jako alternetywę do tabliczek znamionowych falowników oraz przemysłową drukarkę etykiet BradyPrinter i3300 do drukowania na placu budowy.

Przywieszki B-7598 zostały zaprojektowane tak, aby doskonale sprawdzały się w środowiskach zewnętrznych przez okres do 10 lat. Drukowane przywieszki nie wykazują żadnego widocznego efektu w 95% wilgotności w 37°C, po podgrzaniu do 100°C lub schłodzeniu do -40°C. Są również bardzo odporne na ścieranie i są dostępne w kolorze białym, czarnym, żółtym, czerwonym, zielonym, niebieskim i metalicznym. Wszystkie te parametry umożliwiły Vindo Solar łatwe kodowanie kolorami kabli AC, kabli solarnych, bezpieczników, kabli uziemiających, kabli komunikacyjnych i kabli światłowodowych.

Większość tagów została wydrukowana w fabrykach Brady i dostarczona w postaci gotowej do nałożenia. Reszta tagów została dostarczona jako puste, dzięki czemu Vindo Solar mogło elastycznie reagować na dodatkowe potrzeby, drukując je za pomocą BradyPrinter i3000 na placu budowy. Wszystkie znaczniki można było wydrukować z unikalnymi identyfikatorami, informacjami o źródle i miejscu docelowym oraz innymi danymi, aby umożliwić szybkie przyszłe interwencje lub wymiany kabli.

etykiety na kablach

Przywieszki kablowe B-7598 oferowane przez doświadczonych specjalistów Brady, okazały się idealnym rozwiązaniem – powiedział Tadas Malinauskas, kierownik projektu fotowoltaicznego w firmie Vindo Solar. – Są wykonane z niezawodnych materiałów i przetestowane w różnych warunkach środowiskowych.

Aby zidentyfikować ponad 100 falowników na miejscu, firma Brady dostarczyła etykietę z materiału B-7593 zastępującą tabliczką znamionową. Jest to etykieta poliestrowa wyposażona w piankę, która wygląda jak grawerowana metalowa tabliczka znamionowa, ale o zwiększonej elastyczności. Po zadrukowaniu samoprzylepna etykieta szybko się rozszerza, przybierając kształt metalowej tabliczki znamionowej. 

Dzięki kompaktowej, wysokonakładowej przemysłowej drukarce etykiet BradyPrinter i3300, firma Vindo Solar jest wyposażona w bardzo elastyczne i szybkie możliwości identyfikacji. System może drukować szeroką gamę etykiet, koszulek, przywieszek i znaków do identyfikacji kabli, produktów i obiektów. Materiały do ​​nadruku można wymieniać w mniej niż 20 sekund dzięki inteligentnym rolkom i automatycznej kalibracji drukarki. Dzięki aplikacjom do projektowania etykiet Brady Workstation, Vindo Solar może łatwo importować dane z programu Excel w celu drukowania etykiet z dużą szybkością i wydajnością.

drukarka etykiet

W instalacji 124 000 paneli słonecznych liczba potrzebnych etykiet jest ogromna. Elastyczność oferowana przez BradyPrinter i3300 jest właśnie tym, czego potrzebowaliśmy – dodał Tadas Malinauskas.

Wyniki: Niezawodna identyfikacja kabli zewnętrznych

Vindo Solar może spełnić wymagania identyfikacyjne swoich klientów dzięki niezawodnym przywieszkom do kabli i etykietom falownika. Sprawna identyfikacja umożliwi im szybkie znalezienie konkretnych kabli i falowników wśród 124 000 paneli słonecznych w parku energii odnawialnej Haringvliet-Zuid w Holandii.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwiązań identyfikacyjnych firmy Brady i zastosujemy je również w innych elektrowniach słonecznych – powiedział Tadas Malinauskas.

Znaczenie profesjonalnych etykiet

Trwałe, profesjonalne etykiety, zachowujące czytelność i pozostające na swoim miejscu nawet w trudnych warunkach eksploatacji, mają ogromne znaczenie dla skutecznej organizacji oraz sprawnego działania kabli i komponentów układów zasilania oraz sieci, a także kabli telekomunikacyjnych i informatycznych.

Odkryj rozwiązania do identyfikacji instalacji elektrycznych firmy Brady >>

Brady Polska
tel:  +48 22 104 6262
Central_Europe@bradycorp.com
www.brady.pl

Artykuł sponsorowany

Brady

Brady

Firma Brady Corporation jest producentem i dostawcą kompleksowych rozwiązań do identyfikacji i ochrony ludzi, produktów oraz miejsc pracy. Produkty marki Brady pomagają klientom zwiększyć bezpieczeństwo, produktywność i wydajność. Należą do nich wysokiej jakości etykiety, oznaczenia, urządzenia zabezpieczające, systemy drukowania oraz oprogramowanie. Założona w 1914 r. firma ma zróżnicowaną bazę klientów z branży elektronicznej, telekomunikacyjnej, produkcyjnej, elektrycznej, budowlanej, edukacyjnej, medycznej, lotniczej i kosmonautycznej oraz wielu innych. Firma Brady ma swoją główną siedzibę w Milwaukee w stanie Wisconsin. Wartość sprzedaży produktów firmy Brady w roku podatkowym 2014 wyniosła ok. 1,23 mld USD. Akcje firmy Brady są w obrocie na giełdzie nowojorskiej pod symbolem BRC.

W 2005 r. korporacja otworzyła w Bratysławie firmę-córkę na region Środkowej i Wschodniej Europy. Profesjonalny, lokalny dział obsługi klienta jest przygotowany do udzielenia wszelkiej pomocy w składaniu zamówień, ofertach i informacjach o produktach. Fachowcy z centrum serwisowego udzielają pełnego wsparcia technicznego dla klientów z całego regionu.

Oferta:

 

Etykiety, koszulki termokurczliwe i oznaczenia
Etykiety przemysłowe — kompleksowe rozwiązania w dziedzinie etykiet do identyfikacji, przyczyniające się do zwiększenia produktywności, jakości i bezpieczeństwa. Możesz drukować własne, niestandardowe etykiety lub używać gotowych, pustych etykiet wysokiej jakości do różnych zastosowań, w tym do oznaczania przewodów i kabli, do płytek PCB i innych komponentów, w telekomunikacji, laboratoriach itp. Możesz również skorzystać z gotowych, wstępnie zadrukowanych etykiet.

Drukarki, urządzenia, czytniki kodów kreskowych
Brady oferuje szeroką gamę specjalistycznych urządzeń do identyfikacji i oznakowania. Termotranferowa technologia druku w połączeniu z doskonałą jakością specjalnych materiałów i klejów zapewnienia najwyższe wykonanie etykiet identyfikacyjnych dla wszystkich potrzeb przedsiębiorstwa lub instytucji. Szeroka gama drukarek i etykiet od najmniejszych przenośnych drukarek etykiet po duże urządzeń do drukowania i naklejania etykiet Brady jest odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby i rosnące znaczenie oznakowania dającego pewność jednoznacznej identyfikacji we współczesnym świecie.

Znaki bezpieczeństwa
Przy wyborze tablic bezpieczeństwa należy wziąć pod uwagę nie tylko treść informacji ale również odporność materiału, z których tablice bezpieczeństwa są wyprodukowane.

Lockout/Tagout
System Lockout Tagout pomaga w eliminowaniu ryzyka w różnych typach zakładów:
- Ryzyko mechaniczne - Ruch urządzeń, działanie maszyny np.: prasy, obrabiarki, kruszarki itp.
- Ryzyko chemiczne - Obecność substancji chemicznych/cieczy/gazu w rurociągu np.: gaz, para, kwas
- Ryzyko elektryczne - Ryzyko spowodowane przez prąd elektryczny

Profil Firmy

Brady