Integracja rozwiązania Secure SD-WAN z centrum łączności sieciowej

Integracja rozwiązania Secure SD-WAN z centrum łączności Pixabay

Fortinet, działający w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, umożliwił zintegrowanie systemu Fortinet Secure SD-WAN z dostępnym na platformie Google Cloud centrum łączności sieciowej Network Connectivity Center (NCC). Dzięki temu uproszczone zostało łączenie ze sobą rozproszonych lokalizacji korzystających z usługi NCC, przesyłanie między nimi zadań obliczeniowych środowiska Google Cloud oraz aplikacji.

Rozwiązania firmy Fortinet pomagają sprostać tym wyzwaniom, gdyż sprawdzają się w bardzo wielu rodzajach zastosowań branżowych. Zapewniają bezproblemową, bezpieczną i komfortową pracę z aplikacjami, bez względu na to, gdzie są one wdrożone. Dzięki integracji z Google Cloud NCC Fortinet rozszerza funkcjonalność Secure SD-WAN, a tym samym umożliwia klientom łatwiejszą migrację do chmury. Połączenie tych dwóch produktów ułatwia integrację aplikacji i zadań obliczeniowych działających w Google Cloud Platform i rozpoczęcie pracy w środowisku hybrydowym lub wielochmurowym. Proces uproszczonej i zautomatyzowanej migracji do chmury dodatkowo chroniony jest dzięki wiedzy ekspertów z FortiGuard Labs.

Fortinet zapewnia pełne bezpieczeństwo przedsiębiorstwom wykorzystującym zasoby chmurowe w różnym stopniu w wielu przypadkach. Łączność pomiędzy oddziałami i z chmurą gwarantuje większy komfort pracy użytkownikom, a dzięki szybkiej i niezawodnej łączności sieciowej FortinetSecure SD-WAN zapewnia bezproblemowe rozpoczęcie przetwarzania danych oraz zadań obliczeniowych w chmurze i przenoszenie ich pomiędzy chmurą a lokalnym środowiskiem IT, co przekłada się na utrzymanie produktywności w globalnie rozproszonych przedsiębiorstwach.

Fortinet usprawnia także proces przenoszenia firmowych zasobów do chmury i zapewnia szybszy i komfortowy dostęp do nich. Dzięki temu zagwarantowany jest stały dostęp do krytycznych danych i aplikacji, a jednocześnie są one chronione w spójny sposób. Ponadto zapewnia scentralizowany wgląd w stan pracy infrastruktury wielochmurowej, możliwość sprawowania nad nią kontroli oraz wdrażania spójnych reguł polityki bezpieczeństwa, co przekłada się na ochronę aplikacji i przesyłanych danych zarówno w centrum danych, jak i w chmurze. Dzięki wiedzy zgromadzonej przez FortiGuard Labs rozwiązania Fortinet wyposażone są w mechanizmy chroniące połączenia sieciowe w chmurze, zapewniają segmentację sieci, wgląd w stan jej pracy oraz zabezpieczenie aplikacji i danych przed zagrożeniami oraz ruchem przychodzącym i pobocznym.

Fortinet Adaptive Cloud Security zintegrowane z Google Cloud Platform

Poprzez integrację Secure SD-WAN z należącą do Google Cloud usługą Network Connectivity Center Fortinet rozszerzył listę możliwych do realizacji rodzajów integracji swojego portfolio Adaptive Cloud Security z Google Cloud, co ułatwia jeszcze większe uproszczenie operacji w chmurze. Oto kilka przykładów współpracy rozwiązań Fortinet ze środowiskiem Google Cloud:

FortiGate Next-Generation Firewall w środowisku Google Cloud  to możliwość wdrożenia w środowisku chmurowym firm każdej wielkości rozbudowanych funkcji sieciowych (w tym firewalli nowej generacji i/lub bram VPN) oraz infrastruktury SD-WAN,

usługi firewalla aplikacyjnego FortiWeb Cloud WAF-as-a-Service (bramy FortiWeb WAF są w stanie działać w kilku regionach, w których świadczone są usługi Google Cloud. Umożliwia to przedsiębiorstwom przypisanie ruchu związanego z daną aplikacją do tego samego regionu, w którym znajdują się ich użytkownicy, co rozwiązuje problemy związane z wydajnością i regulacjami prawnymi, a także ułatwia utrzymanie kosztów ruchu na minimalnym poziomie).

ochrona zasobów chmurowych z FortiCWP (dzięki integracji na poziomie API z dostępnymi w ramach Google Cloud usługami zarządzającymi i ochronnymi możliwe jest monitorowanie zasobów chmurowych, ich konfiguracji oraz śledzenie trasy ich przesyłania. FortiCWP może być również zintegrowany z usługą Google Security Command Center).

Współpraca Secure SD-WAN z rozwiązaniami Adaptive Cloud Security

FortiGate Secure SD-WAN, dzięki współpracy z rozwiązaniami z grupy Adaptive Cloud Security, zapewnia użytkownikom w centrali i oddziałach lepsze, bezpieczniejsze korzystanie z aplikacji. Jest to możliwe dzięki szyfrowanej transmisji danych, granularnej segmentacji oraz ochronie warstwy aplikacji przed zaawansowanymi zagrożeniami. Fortinet tworzy również dodatkową warstwę sieciową nałożoną na wiele usług chmurowych, objętą jednolitymi regułami polityki bezpieczeństwa.

Fortinet został zaklasyfikowany przez analityków Gartnera jako jeden z liderów w raporcie Gartner Magic Quadrant for Network Firewalls and WAN Edge Infrastructure. Secure SD-WAN jest jedynym rozwiązaniem na rynku zapewniającym równocześnie konwergencję sieci oraz zaawansowane funkcje ochronne. Dodatkowo rozwiązania Fortinetu z grupy Adaptive Cloud Security współpracują z innymi, dostarczanymi przez dużą liczbę partnerów w ramach systemu Fortinet Fabric-Ready, co daje klientom swobodę we wdrażaniu systemów zabezpieczających Fortinet w dowolnym środowisku chmurowym.

Ponadto Fortinet zapewnia najbardziej wszechstronną na rynku ścisłą integrację własnych rozwiązań ochronnych ze wszystkimi głównymi platformami chmurowymi, w tym GCP. Umożliwia to klientom rozbudowaną automatyzację i bezpieczną orkiestrację między najważniejszymi środowiskami chmurowymi, brzegiem sieci i centrami danych.

Źródło: Fortinet

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę