Huawei pomaga CMHK zbudować sieć transportową gotową do obsługi 5G

pixabay.com

China Mobile Hong Kong Company Limited (CMHK) ogłosiła, że będzie współpracować z Huawei w celu zbudowania kompleksowej sieci transportowej gotowej do obsługi technologii 5G, obejmującej transport 5G, prywatne linie dla przedsiębiorstw oraz szerokopasmowy dostęp do Internetu dla gospodarstw domowych. Projekt ten oznacza dla CMHK przejście od świadczenia wyłącznie usług mobilnych do oferty scalającej ze sobą sieci stacjonarne i mobilne (fixed-mobile convergence – FMC) oraz wzmocnienie strategicznego partnerstwa z Huawei w zakresie budowy sieci.

CMHK jest spółką zależną należącą w całości do China Mobile Limited. W procesie transformacji w dostawcę usług FMC, CMHK połączyło siły z Huawei, aby eksplorować strategie budowy sieci oraz badać jej architekturę i ewolucję technologii w kierunku 5G.

Wykorzystując architekturę Intent-Driven Network (IDN) i platformę cyfrową uNetBuilder, rozwiązanie Huawei 5G-ready w obszarze kompleksowej sieci transportowej zapewnia FlexE, Ethernet Virtual Private Network (EVPN), segment routing, PAM4-based 50GE, 96-wavelength 200G OTN system oraz inne nowe funkcje i technologie. Opierając się na mechanizmie Network Cloud Engine (NCE), który łączy całościowe, zunifikowane sterowanie i zarządzanie oraz inteligentny system konserwacji i eksploatacji urządzeń (O&M), Huawei jest w stanie pomóc CMHK w efektywnym budowaniu kompleksowej sieci transportowej, gotowej do pracy w sieci 5G, obejmującej także prywatne linie i usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu dla gospodarstw domowych.

Podczas serii testów technicznych i funkcjonalnych przeprowadzonych przez CMHK, rozwiązania Huawei wykazały się doskonałą wydajnością i przeszły pomyślnie wszystkie próby, dzięki czemu firma wygrała ten projekt.

Współpraca CMHK z Huawei w zakresie budowy kompleksowej sieci transportowej gotowej do obsługi technologii 5G oznacza krok naprzód we wspólnej budowie sieci transportowej. Bazując na bogatym doświadczeniu w budowie sieci transportowej 5G i tworzeniu zaawansowanych technologii, Huawei pomoże CMHK zbudować wysokiej jakości kompleksową sieć transportową i rozwinąć wiele usług, dzięki czemu operator osiągnie sukces biznesowy.


Źródło: Huawei

 

 

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę