Grupa Stäubli z nowym CEO

Grupa Stäubli z nowym CEO Staubli

1 stycznia 2021 r. nastąpi zmiana na stanowisku dyrektora generalnego w firmie Stäubli. Gerald Vogt, wcześniej odpowiedzialny za globalny dział robotyki firmy, zastąpi od tego dnia Rolfa Strebela.

Gerald Vogt, 50-letni francusko-niemiecki inżynier i ekonomista, od połowy 2016 r. był odpowiedzialny za globalny rozwój działu robotyki w firmie Stäubli. Był też członkiem zarządu Grupy.

Gerald Vogt do Grupy Stäubli dołączył prawie 20 lat temu. W początkowym okresie swojej przygody w firmie przeniósł się na kilka lat z zakładu w Faverges we Francji do Stanów Zjednoczonych. Jako kierownik oddziału przyczynił się do znacznego rozszerzenia działalności Stäubli Robotics North America. Następnie wrócił do Faverges jako dyrektor ds. rozwoju, po czym przejął stery niemieckiego oddziału Stäubli Robotics w Bayreuth.

Aby zapewnić płynną zmianę na stanowisku CEO i jednocześnie przygotować Geralda Vogta do przyszłych zadań, zarząd firmy wyznaczył go na następcę Rolfa Strebela już na początku 2020 r. Od tego czasu Gerald Vogt towarzyszył obecnemu CEO i był odpowiedzialny za wprowadzenie i wdrożenie nowej strategii biznesowej Stäubli do 2030 r.

Cieszymy się, bo Gerald Vogt to przyszłościowy menedżer z dużym międzynarodowym doświadczeniem i wyraźnym duchem przedsiębiorczości, który jest już bardzo mocno związany z Grupą. Mocno w to wierzymy, że jest on w stanie dalej rozwijać działalność Grupy Stäubli na całym świecie – powiedział Yves Serra, prezes zarządu firmy. – W imieniu całego zarządu i rodziny Stäubli chciałbym skorzystać z okazji i podziękować Rolfowi Strebelowi za ponad 40-letnie oddanie firmie i jego wybitną pracę jako CEO Grupy Stäubli w ciągu ostatnich 14 lat. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na nadchodzący czas.

Wraz z objęciem przez Vogta funkcji CEO dotychczas zajmowane przez niego stanowisko przejmie Christophe Coulongeat, który od 2018 r. był zastępcą w globalnym dziale robotyki. 39-letni Francuz ma już bogate doświadczenie w branży opakowań oraz automatyki zdobyte we Francji, Austrii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Szwajcarii.

Źródło: Stäubli

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

elektrotechnik AUTOMATYK 4-5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę