Giuseppe Menin przejmuje funkcję managera w Copa-Data

pixabay-Free-Photos

Producent oprogramowania do automatyzacji zenon - Copa-Data - awansował Giuseppe Menin na stanowisko: Industry Manager ds. branży farmaceutycznej. Ten ważny gest wzmacnia działania międzynarodowego producenta oprogramowania w ramach nieustannego rozwoju i specjalizacji w branży farmaceutycznej.

Od końca lat 80. ubiegłego wieku Giuseppe Menin zajmował szereg stanowisk w obszarach inżynierii elektrycznej, programowania systemów PLC i CNC oraz rozwoju oprogramowania. Koordynował kilka projektów badawczo-rozwojowych dotyczących automatyzacji i monitorowania maszyn. W 2004 r. został powołany do roli Area Manager w Copa-Data Italia i wspiął się na stanowisko regionalnego Industry Manager. W trakcie ścieżki zawodowej dokładnie poznał specyfikę przemysłu farmaceutycznego z punktu widzenia producentów maszyn, wyspecjalizowanych OEM i producentów wyrobów medycznych. Dodatkowo ten czas umożliwił mu uzyskanie praktycznej wiedzy na takie tematy jak Przemysł 4.0, integracja OT-IT czy Industrial Internet of Things (IIoT).

Dynamiczny sektor o kluczowym znaczeniu

Jako Industry Manager w branży farmaceutycznej, Giuseppe Menin może podzielić się swoją branżową wiedzą z całą Grupą Copa-Data. Ponadto będzie angażował się w dalszy rozwój Platformy Programowej zenon. - Inspirujące jest dla mnie, być częścią międzynarodowego zespołu Industry Management w Copa-Data. Dzięki temu będę miał lepszy widok na całościowy obraz i z niecierpliwością czekam na międzynarodowe projekty i współpracę. Mam nadzieję, że do zespołu będę mógł wnieść całą moją wiedzę i doświadczenie dotyczące wyzwań, preferencji i możliwości, jakie posiada sektor farmaceutyczny, tak ważny dla Copa-Data - mówi o swojej nowej roli Giuseppe Menin.Od 2014 r. jest członkiem międzynarodowego towarzystwa International Society for Pharmaceutical Engineering (ISPE) we Włoszech. Jako członek zespołu roboczego Connected Machines dla GAMP Italy Community of Practices, Giuseppe Menin jest w stałym kontakcie z wiodącymi firmami farmaceutycznymi. Niedawno dołączył też do grupy Pharma 4.0 Special Interest Group w ISPE International, w ramach której utrzymuje stałe relacje z inżynierami mechaniki, firmami farmaceutycznymi i konsultantami z branży „life science” z całego świata.

Źródło: Copa-Data

O Autorze

Czasopismo elektrotechnik AUTOMATYK jest pismem skierowanym do osób zainteresowanych tematyką z zakresu elektrotechniki oraz automatyki przemysłowej. Redakcja online czasopisma porusza na stronie internetowej tematy związane z tymi obszarami – publikuje artykuły techniczne, nowości produktowe, a także inne ciekawe informacje mniej lub bardziej nawiązujące do wspomnianych obszarów.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę